На мій вибір професії вплинув батько

Олександр Оліфіренко, провідний агроном підрозділу «Заповіт Шевченка» НВФ Урожай

Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Любов до агрономії у мене з дитинства. Батько працював механізатором і влітку брав мене з собою в поле. Розповідав про свою роботу, навчав. Він хороший фахівець. Мама працювала одночасно комірником і на заправній станцііі. Звичайно, як і інші хлопчики, я в дитинстві захоплювався футболом, збирав наклейки і фішки, ганяв з ранку до ночі на велосипеді».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«У школі моїми улюбленими предметами були математика, біологія, хімія і геометрія. А ось гуманітарні предмети не любив. Уже тоді мріяв стати економістом. Але потім захотілося піти в агрономію. Вплив справила спільна робота з батьком у полі. Та й директор господарства порадив мені обрати саме цю спеціальність».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Під час навчання в університеті я намагався вчитися добре, щоб отримувати стипендію і бути незалежним від батьків. Була можливість паралельно навчатися на економічному і агрономічному факультетах, але через брак грошей не вийшло. Вивчився на агронома і ще жодного разу не пошкодував про свій вибір. Звичайно, в університеті агронома навчають тільки азам професії. Всі інші знання і навички він отримує тільки в процесі роботи. Пам'ятаю, як на практику потрапили на токове господарство. Працювали на зерноочисних машинах, калібрували зерно, вчилися відбирати зразки ґрунту. На базі нашого навчального закладу було невелике господарство, де викладачі разом зі студентами проводили досліди. Ми теж брали участь. Також збирали цукрові буряки, їздили на прополку пшениці. Так і набиралися досвіду».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Після університету працював в Дніпропетровській області, в компанії «Приват-Агро». Потім одружився і переїхав на батьківщину дружини в Черкаську область. На підприємстві «Урожай» я працюю вже 10 років. Спочатку займав посаду дільничного агронома, а потім головного. Пам'ятаю, що спочатку було важко і страшно. Влаштувався на роботу 1 липня, якраз під час збору врожаю, і всю відповідальність за якістю обмолоту на полі на мене поклали, а я раніше цим не займався. Так почав вчитися і заглиблюватися в професію. В обов'язки агронома входить контроль за якістю збору врожаю, організація трудового процесу. Коли йдуть жнива на полі, то день проходить дуже насичено. Постійно в поїздках, контролюю якість, роботу транспорту, спостерігаю за обмолотом».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Курйозні ситуації на роботі виникають часто. Намагаємося сприймати їх з гумором. Наприклад, сіяли кукурудзу. Роботи проводилися цілодобово. Механізатори працювали в дві зміни і не помітили, що на сівалці збилися налаштування. В результаті сталося перевикористання посівного матеріалу і збільшення густоти: замість 85 тис. посіяли 111-115 тис. Почали приділяти багато уваги цьому полю, підживлювати, оскільки це завелика густота для кукурудзи. Проте отримали восени 11 т/га. Тобто, якби не посіяли з такою густотою, то, можливо, і не отримали б хороший урожай».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Дружина теж працює в «Урожаї», тому розуміє принцип моєї роботи. Доньці 10 років, вона школярка і поки ще не знає, ким хоче стати. Чи піде по стопах батьків або ж захоче жити у великому місті? Я її в усьому підтримаю. Головне, щоб їй самій професія подобалася. У мене ще жодного разу не було думок, щоб змінити професію, перевчитися. Подобається те, чим я займаюся. У вільний час люблю порибалити. Але виходить це не часто. Один раз на спінінг зловив коропа 4,5 кг. Трошки розбираюся в електроніці. Ремонтую телефони і ноутбуки друзів».
Олександр Олефіренко, головний агроном НВФ «Урожай»
«Батько мені завжди казав, що потрібно бути чесним, доброзичливим і рухатися до своєї мрії. На роботі іноді боюся зробити помилку, прийняти не те рішення. Але на своїх помилках якраз і вчаться люди ».