«Моя робота дає мені натхнення вчитись і розвиватись особисто і професійно!»

Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»

Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Вступаючи до Уманського національного університету садівництва у мене не було усвідомленої мрії щодо майбутньої професії, чим конкретно хочу займатися, ще не знала, але пробувала відкривати в собі різні сторони. У мене був вибір між педагогічним і економічним університетами. Обрала економічний факультет і жодного разу не пожалкувала про своє рішення. Про те, що працюватиму в «НВФ «Урожай», дізналася під час навчання на другому курсі. Я здобувала освіту на факультеті економіки та підприємництва за спеціальністю «Фінанси та кредит», а родом я з Лисянського району, на землі якого в той час розширилось підприємство. Тоді в МХП діяла програма навчання спеціалістів за рахунок підприємства з подальшим їх працевлаштуванням. Я вирішила нею скористатися і з другого курсу підписала угоду з «Урожаєм». Спробувавши себе вперше в ролі бухгалтера у 2010 р. Катеринопільської філії ТОВ «НВФ «Урожай» я зрозуміла, що ця робота приносить мені не лише стабільний дохід, а й задоволення від виконання функціональних обов'язків. Для мене переміни — це завжди новий етап в житті, я не боюсь щось змінювати, тому коли 1,5 року назад надійшла пропозиція зайняти посаду головного контролера я прийняла її, як можливість самореалізації у іншому напрямку роботи агроіндустріального холдингу МХП. Ця робота передбачала вже інший функціонал, розширений — не просто ведення бухгалтерії, а й економічну та управлінську складові».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Перейти з бухгалтерії в аналітику було складно, хоча між цими сферами багато спільного. Хоч я вже знала всю структуру, але й нового було чимало, тому спочатку було непросто. Але підтримка родини, колективу та безпосередньо керівника допомагала в опануванні нового. Ця робота вимагає постійного вдосконалення професійних та особистих компетенцій, потрібно швидко реагувати, приймати рішення, бути мобільною. Для цього необхідно вдосконалюватися, навчатися новому та не боятися змін. Я часто відвідую семінари та вебінари, щоб бути в курсі змін у законодавстві. В свою роботу вкладаю позитивну енергію, адже вірю, що в усьому спрацьовує ефект дзеркала, що віддаєш, те й отримуєш. Може здатися, що аналітична робота є монотонною: постійні цифри-цифри-цифри, безліч дедлайнів, але це хибне уявлення. Мені вистачає буквально тижня відпустки, щоб «освіжити відчуття» і знову захотілося увійти в швидкий ритм та приймати участь у виробничих процесах».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Наш відділ невеликий, складається з мене, головного контролера, та регіонального економіста. Проте ми тісно співпрацюємо з Центром компетенції рослинництва — це досить нова структура в МХП. Ми здійснюємо економічний аналіз діяльності підприємства та його виробничих підрозділів, виявляємо резерви виробництва щодо забезпечення режиму економії. Від достовірності та своєчасності отримання аналітичної інформації багато в чому залежить успішність функціонування підприємства. У процесі роботи ми постійно взаємодіємо з агрономічною і земельною службами, з регіональними керівниками, головними бухгалтерами виробничих підрозділів, з центральним офісом та іншими відділами. Обслуговуємо і процеси, які надає інженерна служба, — забезпечуємо її аналізом інформації щодо витрат на ремонти с/г техніки та ефективності її використання у розрізі кожної одиниці. Ми — наче ланка, яка з'єднує різні відділи з аналітичною інформацією, яка їм необхідна для прийняття управлінських рішень».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Для мене психологічний клімат на роботі — важлива складова загальної ефективності колективу. Від морального настрою залежить злагодженість роботи, мотивація співробітників рухатися до спільної мети. Коли всі учасники дивляться в одну сторону, підвищується ймовірність отримання високих результатів. До мене часто звертаються за порадами співробітники з різних відділів, і ми разом шукаємо вихід з нестандартних ситуацій. Я вважаю, що комунікація з колегами дуже важлива. Хоча б тому, що процеси постійно змінюються та розвиваються. Взаємодія допомагає тримати руку на пульсі усіх змін та обмінюватися інформацією. Це взаємний процес — щось дізнаються від мене, щось я дізнаюся від когось».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Мій тато працює у сільському господарстві, тому бізнес-процеси галузі я знаю з дитинства і розумію їх. Це допомагає знаходити вихід зі складних ситуацій в роботі та бачити способи розв'язання проблем. Основні труднощі виникають у періоди жорстких дедлайнів, коли потрібно зібратися і надати всю необхідну інформацію для керівництва, для центрального офісу МХП… Тоді наш відділ обробляє великі обсяги інформації в максимально стислі терміни».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Спілкування з родиною, спорт, читання книг (журналів, проходження тренінгів по психології та саморозвитку) — допомагає поновити внутрішню енергію та гармонію. З останнього, наприклад, мене дуже зацікавила тема раціонального розподілу часу. З різних джерел на цю тему особливо запам'яталась теза про те, що у людини в житті, як і в природі, нічого не відбувається «рано» чи «пізно» — все вчасно. Це допомогло мені зрозуміти, що інколи важливо зупинитись та насолодитись дрібницями., адже час — це велика сила, якою необхідно розумно розпоряджатися, щоб встигати все і в роботі, і в особистому житті. Попри роботу завжди знаходжу час на фітнес — намагаюся тримати себе у формі. Ще з дитинства одним з хобі є малювання, люблю переносити на ватман пейзажі, портрети красивих людей, коли тримаю в руках пензлик відпочиваю душею та тілом».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«МХП — це моє перше (і поки єдине) місце роботи. Звичайно, я зараз не можу однозначно сказати, що за деякий час не захочеться змін у напрямі діяльності. Адже світ не стоїть на місці, все змінюється і наші погляди на життя також. На сьогоднішній день я задоволена своєю роботою і кар'єрним ростом».
Альона Мовчан, головний контролер НВФ «Урожай»
«Якоїсь глобальної мрії я не маю, це радше стратегія, чітко сформульована в моїй голові, по якій я рухаюсь до своїх цілей. Хочу і надалі мати змогу активно працювати, розвиватися і отримувати від цього задоволення! У планах мати великий, власний будинок і багато подорожувати різними куточками світу. Мені близький вислів Далай Лами: «Раз в рік, відвідуй місце, де ти ніколи раніше не був» цього і прагну!».