«У нашій галузі важлива багатозадачність, ти повинен бути завжди, скрізь і одночасно»

Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»

Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Я народився у місті Мала Виска. Це районний центр у Кіровоградській області. Не можу сказати, що одразу з дитинства мене цікавили інженерія чи інші точні науки. Як, мабуть, і всі діти, я цікавився багато чим. У школі мені подобались різні предмети, але все ж точні були більше до душі. Коли потрібно було робити вибір вищого навчального закладу, то зупинився на Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування, обрав спеціальність інженера. Тоді, в принципі, не було великого вибору, це був 1995 рік, тож у нашому регіоні з вишів були педагогічний університет та інститут сільськогосподарського машинобудування. У ті часи коштів особливо не було на те, щоб проживати десь далеко від дому, будучи студентом. Тому й вирішив вивчати сільськогосподарське машинобудування. Вступив в інститут, а закінчив уже університет — у період мого навчання заклад пройшов переатестацію й отримав вищу категорію. Звідти й почалась моя кар'єра».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Закінчивши навчання, пішов працювати в автотранспортне підприємство, а пізніше влаштувався у велике сільськогосподарське підприємство на півдні України. Потім перейшов працювати в сільськогосподарський сектор Харкова, в агрохолдинг. Там я познайомився зі своїм теперішнім керівником, який у 2018 році запропонував мені роботу тут, в «Урожаї». Спочатку я був заступником інженера, потім став головним інженером підприємства. Зараз до моїх обов'язків входить організація роботи всього інженерного відділу підприємства. На сьогодні робота в «Урожаї» — це мій найбільший і найцікавіший проект».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Я прийшов у вже сформоване підприємство, яке має відоме ім'я, ресурси. Відповідно, я його підтримую й розвиваю. Значно розвинулись останніми роками в нас на підприємстві сервісні центри — це те, що дає нам змогу бути швидшими й мобільнішими, ніж інші. Ідеться про структуру в інженерному відділі, яка займається ремонтом техніки. Завдяки їй ми не користуємось послугами сторонніх компаній, не чекаємо, коли вони приїдуть і відремонтують, а робимо самі. Цю службу було важко створити в тому форматі, в якому вона є зараз, бо потрібно було не просто зібрати людей, а підібрати професіоналів і тих, хто має потенціал стати професіоналом».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Наша робота досить динамічна і не має сезонності. Інженери працюють увесь рік. Там, де у когось є поняття «не сезон» і робота у той період відсутня, в інженерної служби — це дуже насичений період і напружений режим роботи. Коли ж безпосередньо у полі триває робота, то в інженерного відділу взагалі ледь не цілодобовий графік, адже ми повинні забезпечити безперервний виробничий процес. Ми займаємося технічним забезпеченням виробничих підрозділів, плануванням роботи техніки. Також я беру участь у проектах, пов'язаних і з будівництвом, і з реконструкціями різних об'єктів, які мають відношення до нашого підприємства. Наприклад, займався реконструкцією й будівництвом насіннєвого заводу, брав участь у будівництві сушарки та в роботі інших непрофільних, не рослинницьких підрозділів підприємства».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Колектив у нас досить великий. Безпосередньо в інженерному відділі працює 68 чоловік, а також є значний штат водіїв, трактористів, загалом біля 600 осіб. Варто зазначити, що за останні 3 роки ми суттєво переформатували інженерний відділ. Раніше це була зовсім інша організаційна структура, та виклики сьогодення спонукали мене реорганізувати інженерний відділ в більш ефективну і оперативну службу. Сьогодні їх 68 — всі вони професіонали, які ефективно працюють і щоденно показують результат».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Багато уваги приділяємо молодим кадрам. Активно працюємо з молоддю. Особисто я такій роботі приділяю чимало часу, адже дуже важливо формувати хороший кадровий резерв на підприємстві. Молодих інженерів у нас доволі багато. Звісно, не всім вдається залишитися у нас: хтось не спрацьовується з колективом, когось не влаштовує режим чи графік роботи, є й інші причини… Але загалом молоді люди охоче стають до роботи й показують хороші результати. Деякі з них за час, що я працюю тут, вже стали провідними інженерами виробничих підрозділів. Досить цілеспрямовані розумні хлопці».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Щороку намагаюсь відправляти працівників на оздоровлення і за потреби лікування. Останні 2 роки в Трускавець. Усі охочі з інженерного відділу можуть поїхати. Завжди рекомендую і навіть прошу це зробити. Відпустка, яка проходить вдома, — це одне, а відпочинок і оздоровлення — зовсім інше. Люди звідти повертаються оновлені. Це дуже важливо. Також постійно проводимо різні навчання для колективу щодо сучасних тенденцій, новинок, технічних оновлень тощо. Маю хобі — полювання, завжди в одному колективі. Це цікавий процес, чимось схожий на інженерію — складний, динамічний, потребує зваженості, відповідальності, організованості».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Намагаємося тримати руку на пульсі, слідкуємо за новим сільськогосподарським знаряддям на ринку, сучасною технікою, матеріалами, механізмами. Сьогодні найбільш актуальна, звичайно ж, цифрова техніка. Особливо все, що стосується точного землеробства, навігаційних систем, контролю й обліку процесів, зокрема норм споживання палива, трекерування тощо. «Залізні», технічні речі сьогодні вже всім зрозумілі, нового у цій сфері буде мало. Сучасний прогрес диктує інформатизацію, електроніку, цифровізацію. Цьому ми також досить багато часу приділяємо. Серйозно розвиваємо відділ точного землеробства й систем контролю та обліку. Зокрема, на всій техніці у нас вже встановлені трекери на паливних баках, маємо комбайни з можливістю картографування. Цей процес лише почався, ми активно розвиваємось у цьому напрямі».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«В інженерії немає нічого легкого, взагалі нічого легкого. Тут постійно багато роботи, багато викликів. Тим більше, якщо йдеться про специфічну інженерію, наприклад, у сільському господарстві, у тваринництві. У нашій галузі важлива багатозадачність, ти повинен бути завжди, скрізь і одночасно. Уся техніка створена за допомогою інженера, тому інженер повинен контролювати її роботу, адже навіть найновіші й найкращі механізми можуть ламатися, давати збої, зношуватися врешті-решт. А ще постійна робота з колективом. Організація виробничого процесу — це складна робота, це постійна комунікація з людьми, без якої неможливо налагодити жоден процес».
Сергій Чабаненко, головний інженер «НВФ «Урожай»
«Я вважаю, що інженерія — це завжди кар'єрний ріст. Якщо ти не ледачий, якщо вмієш ставити цілі і виконувати поставлену мету, якщо розвиваєшся, то, безумовно, будеш зростати. Я був свідком, як молоді люди зі звичайних механіків ставали провідними інженерами. У них є цілеспрямованість, є бажання працювати, розвиватися, тому все вдається. Думаю, що й у мене є ці риси, тому планую й надалі розвиватися у кар'єрному плані. Життя не стоїть на місці, постійно з'являються виклики, нові проекти. Якщо тобі це цікаво, є бажання працювати, то ти будеш потрібен і будеш кар'єрно зростати».