«Молодь сьогодні обов'язково потрібно
залучати до роботи в агросекторі»

Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу
Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»

Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Я народився в селі Баланівка Бершадського району Вінницької області і з дитинства хотів працювати у сільському господарстві. Мій будинок був розташований біля полів і коли надходила пора збирати урожай — спостерігав за комбайнами. Така техніка мене дуже захоплювала, хоча й тоді ще не розумівся в ній. Мріяв стати комбайнером, щоб збирати хліб. Можливо, в кожної сільської дитини є така мрія, але моя не пройшла у процесі дорослішання. Бажання бути близько до землі, бачити як росте рослина, доглядати її і отримати результат — мене завжди надихало і поступово привело до агрономії».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Я вступив до сільськогосподарського інституту і вже після 2 років навчання почав працювати в колгоспі в овочевій бригаді. Потім мені запропонували посаду агронома дільниці. Сьогодні впевнено можу сказати, що не шкодую про це. І якби повернути час назад чи знайти золоту рибку, яка виконує бажання, я би обрав той шлях, який пройшов. Всі мої кар'єрні мрії сьогодні збулися, я працюю в колективі друзів, в колективі гарних спеціалістів».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Перші мої кроки в МХП були у Бершадській філії. Я прийшов туди на посаду агронома дільниці у травні 2006 року. Потім, у тій ж філії, працював завідуючим відділенням, а згодом став там заступником директора. У 2014 році прийняв пропозицію бути директором Оляницької філії. У 2019-2020 роках у нас утворився «Тульчинський виробничий підрозділ», який об'єднав Носівецьку, Оляницьку і Тульчинську філії. Згодом я працював провідним агрономом у Тульчинському виробничому підрозділі, а влітку мені запропонували очолити уже Гайсинський ВП. Робота директора виробничого підрозділу дещо інша ніж агронома, але не менш цікава і захоплююча. Якщо в агронома роботу коригує погода, то тут є багато інших чинників, які можуть скорегувати свій день: то пайовики прийшли, то партнери якісь, то термінова нарада по всьому «Зернопродукту МХП». Однак маю дружній колектив, у разі чого, вони допомагають».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«В душі я завжди залишаюся агрономом. Це моє покликання, це справа мого життя. Я дуже комфортно себе почуваю в цій царині, але й очолювати виробничий підрозділ — теж дуже поважно і приємно. Для мене, як агронома, кожна культура улюблена. Я не можу виділити якусь одну. Всі вони по-своєму цікаві, по-своєму розвиваються. Цікаво їх доглядати, створювати комфортні умови, допомагати розвиватися, щоб рослина не витрачала енергію, аби вижити в екстремальних умовах. Погода трохи коригує роботу, але ми дружною командою і з сучасними технологіями вміємо пристосовуватись. Не секрет, що для агронома великим випробуванням є погодні умови. Погода різко змінюється, щодня картина на полі може бути інша, тому доводиться постійно її моніторити. У нас землі розкидані по різних територіальних громадах. Відповідно, йдеться про різний тип ґрунтів, різні кліматичні і погодні умови. І це все треба враховувати при плануванні і організації роботи. У нас потужна комунікація з агрономічним та інженерним відділами і директором «Зернопродукту МХП», адже потрібно оперативно реагувати на зміни і потреби, щоб, наприклад, перекинути техніку з одного відділення на інше, вчасно зреагувати на поломку і замінити несправну техніку. Працюємо дружно, мобільно і комунікабельно».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Технології вирощування сільськогосподарських культур у нас відпрацьовані. Кардинальних змін ми не впроваджували, але коригування проводимо через кліматичні зміни. Ми, регіональні директори, постійно між собою спілкуємося, якщо комусь потрібна якась допомога — надаємо. Наприклад, зазвичай посівна у нас починається з південних регіонів, які потім передають техніку північним, а через цьогорічну погоду відбулось навпаки. Завдяки тому, що у «Зернопродукті» дружний колектив, ми завжди подаємо одне одному руку допомоги. Можемо працювати злагоджено і без збоїв, навіть попри природні катаклізми».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Сьогодні ми працюємо у напрямі точного землеробства. Маємо сiвалку KINZE 3605, 36-рядну сівалку John Deere DB, яку наша інженерна служба переобладнала так, що тепер використовуємо ix в точному землеробстві. Вони дають змогу якісно і відповідно до норм сіяти різні культури. Точне землеробство — це актуальна тема. Думаю, що сьогодні до нього йдуть усі, а ми в МХП вже його маємо і працюємо. Наша компанія завжди в числі перших, хто впроваджує ноу-хау для збільшення урожайності, якісних посіву, догляду та обробітку ґрунту. Ми завжди отримуємо нові гібриди, нову техніку. І це дає результат — ми сьогодні є лідерами за урожайністю».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Свою роботу я можу назвати і своїм хобі. Якщо ти з бажанням йдеш працювати після чашечки ранкової кави, то і отримуєш задоволення від такої праці. Попри агрономію я захопився ще розведенням овець. Це мирні, дружелюбні, спокійні тварини і я вирішив трішки ними займатися. Маю батьківську присадибну ділянку, там зробив їм потрібні умови і започаткував цю гарну справу.
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«У нас дуже потужний колектив. Ми зберегли «кістяк», який сформувався ще до об'єднання і зараз ми ефективно командно працюємо. У нас є молоді фахівці, чимало молодих механізаторів. Вважаю, що молодь сьогодні обов'язково потрібно залучати до роботи у сільському господарстві, адже вся нова техніка комп'ютеризована, з нею потрібно вміти працювати. Молода людина це вміє, а практичні навички може здобути вже на місці, у досвідченого механізатора. Ми живемо не у площині «вчора-сьогодні», а у перспективі «сьогодні-завтра». Плануємо так, щоб завтра вже працювати з новішою технікою, сіяти новіші гібриди. У нас є майбутнє, ми не зупиняємося, крокуємо нога в ногу з новітніми технологіями і таким чином розвиваємось. Молоді фахівці, які приходять до нас на практику чи стажування чи на роботу бачать тут майбутнє, розуміють, що можуть розвиватися і навчатися».
Сергій Цимбалюк, директор виробничого підрозділу Гайсин ПрАТ «Зернопродукт МХП»
«Мій відпочинок — це задоволення від чистих гарних полів та вдячних пайовиків і жителів громад. Позитивний настрій мені дарують поля квітучого озимого ріпака і соняшника, а також, коли людина приходить з якоюсь проблемою і ми її одразу спільно вирішуємо. Щастя — повертатися додому після гарно виконаної роботи, де тебе чекає сім'я. Майже всі мої рідні працюють в МХП. Дружина — медсестра у Бершадському виробничому підрозділі «Зернопродукт-МХП». Своєю роботою вона задоволена. Ми з нею маємо багато спільних тем для розмов. Хоч вона і не задіяна у виробництві, але активно вболіває за всі процеси, цікавиться моєю роботою, а я — її. Старший син також працює в МХП — логістом в Одеському відділенні. Я дуже з того задоволений, адже ми працюємо у гарній команді і в гарній компанії. У нас є стабільність, гідна оплата праці, ми соціально захищені. Він закінчив Ладижинський коледж по спеціальності інженера. Вищу освіту здобув у Вінницькому національному аграрному університеті, а в цьому році завершив навчання в Академії МВС. Молодший син навчається на 3-му курсі Вінницького національного аграрного університету на факультеті машинобудування. Тобто на сьогодні троє з чотирьох людей з моєї сім'ї працюють в МХП. Можу зі 100-відсотковою упевненістю сказати, що МХП нас об'єднує».