«Намагаюся якомога більше вчитися і передавати знання колегам»

Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»

Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«В МХП я прийшла в 2004 році, ще будучи студенткою. У мене дві вищі освіти, перша — за спеціальністю «Компʼютерно-інтегрована система управління виробничим процесом»; друга — «Якість, стандартизація, сертифікація продукції АПК». Другу вищу освіту почала здобувати, коли працювала в МХП (навчалася у магістратурі Національного Університету біоресурсів та природокористування України). Школу я закінчила з золотою медаллю. Під час навчання за першим фахом проходила практику на харчових підприємствах — автоматизовувала їх, було дуже цікаво».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Я родом з Миронівки, тому про МХП, звісно, знала, у нас багато хто хотів тут працювати. На 5-му курсі мені запропонували роботу в компанії. Я дуже цьому раділа, і навіть не так важливо було ким працювати, у такому класному холдингу готова була все робити. Спершу влаштувалася у відділ постачання. Тоді якраз почалося будівництво заводу «Легко», і мені вже на цьому етапі запропонували там працювати після завершення будівництва».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«До роботи заводу я долучалася ще під час будівництва. Активно брала участь в обговореннях і плануванні майбутньої потужності та її процесів. Коли було побудовано лише каркас будівлі, поряд був вагончик — мій «офіс», в який я відразу «переїхала», щоб розпочати працювати. Я, директор, секретар та начальники інженерних служб працювали у вагончиках та контролювали процес будівництва. Потім до нас приєдналися технологи, які вивчали свою частину роботи. Ще пізніше почали привозити обладнання — було дуже цікаво бачити, як на моїх очах з’являється виробництво. Вже коли завод почав функціонувати, мені запропонували посаду головного спеціаліста зі стандартизації, сертифікації та якості».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Ще на етапі будівництва заводу ми прописували всю документацію, відповідно до міжнародних стандартів, згідно з якими виробництво повинно працювати. Коли завод запрацював, то навчали людей, відповідно до прописаних правил, і контролювали виконання усіх вимог. Це була дуже цікава робота, особливо для молодого спеціаліста, адже я була залучена і у виробничі процеси, і багато комунікувала з людьми. До того ж мені пощастило з чудовими наставниками, які багато чому мене навчили. Пропрацювавши деякий час, я пішла в декрет, а коли повернулася, то отримала пропозицію роботи на «Миронівській птахофабриці». Тут обов’язки були схожі, але обсяг робіт вже масштабніший. Я дуже старалась взяти від цієї роботи і свого керівництва максимум досвіду. Сьогодні також намагаюся якомога більше вчитися і передавати знання колегам. Завжди підштовхую до розвитку тих, хто хоче, допомагаю їм рости».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Зараз я аналізую та контролюю роботу двох груп людей: відділу контролю якості та фахівців зі стандартизації, сертифікації та якості. Відділ контролю якості — це ті люди, які, так би мовити, «в полі», тобто безпосередньо на виробництві контролюють технологічний процес. Спеціалісти стандартизації, сертифікації та якості переважно займаються розробкою та актуалізацією документації, навчанням працівників. У нас класний і драйвовий колектив. Моя команда складається з 52 осіб, а загалом по підприємству — понад 2 тисячі. Робота кожної людини впливає на якість кінцевої продукції, тому можна сказати, що в певній мірі контролювати доводиться всіх».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Колись прочитала, що у менеджементі найважче навчитись управляти трьома людьми. Якщо людина зможе це зробити, то далі кількість вже немає значення. Думаю, мені вдалося опанувати це мистецтво, й справді не можу сказати, що керувати роботою такої великої кількості людей складніше, аніж меншої. Я прагну бути справедливою керівницею. Коли йдеться про якість і безпечність харчової продукції, то без строгості не обійтися, але вона повинна бути заради справедливості. Я намагаюся балансувати і втримувати рівновагу, щоб людям було комфортно працювати і вони виконували необхідні правила. У нас працюють різні люди, різного віку. Хтось з досвідом, хтось зовсім молодий, але усі завзяті, чесні, принципові і щирі. Якщо виникає проблема, то ми всі разом шукаємо з неї вихід і вирішуємо».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Роботу можу водночас назвати і своїм хобі. Моє життя тісно пов'язане з роботою, всі друзі тут працюють. Чоловік не має до неї стосунку, каже, що коли ми збираємося з друзями, то говоримо лише про роботу. У мене двоє дітей, якими я захоплююся і дуже пишаюся. Вони ще малі, але вже активно займаються спортом. Я теж люблю спорт, але часу на нього залишається мало. Мої батьки — спортсмени, тому спорт у нашій сім'ї завжди був. Я люблю кататися на лижах, щороку з сім'єю їздимо в гори взимку. Люблю грати у волейбол, читати. Загалом різна діяльність мені цікава. Цього року з чоловіком і дітьми спускалися Південним Бугом на рафті — задоволені, що спробували. Любимо подорожувати, відкривати для себе щось нове. В Україні дуже багато цікавих місць. Я дуже люблю Львів, в Києві часто буваємо, бо нам недалеко, особливо, коли з’являється щось нове: якась виставка, наприклад, чи розквітає ботанічний сад. В Черкасах часто гуляємо, можемо поїхати колом, скажімо у Рівне, потім — у Тернопіль, Вінницю і повернутися в Миронівку».
Юлія Шевченко, заступниця директора з якості «Миронівської птахофабрики»
«Я багато займаюся саморозвитком, відвідую різні професійні курси. Буваю і на навчаннях для загального розвитку. Наприклад, нещодавно почала вивчати англійську мову. Не раз я себе питала, чого хочу у плані кар'єрного розвитку, і зрозуміла, що мені важливий рух і постійне вдосконалення. У нас на підприємстві багато цікавої роботи, ми не стоїмо на місці і отримуємо від цього задоволення. Я вважаю себе щасливою людиною: у мене класна, цікава робота, у мене чудова сім’я, батьки поруч. Завжди хочеться більшого, і для цього потрібно ставити цілі і досягати їх. Я завжди так роблю і намагаюся реалізовувати усе задумане. Головне, щоб усі були здорові, — це дуже важливо і актуально, а решту можна здобути».