«В аграрній сфері я здобув і продовжую здобувати великий досвід»

Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»

Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«За освітою я товарознавець у митній справі. Починав навчання в Уманському коледжі, вчився там 3 роки. Потім перевівся на товарознавчий факультет Полтавського університету економіки і торгівлі. Ще 3 роки навчався там. Далі зайнявся пошуком роботи і успішно пройшов співбесіду до відділу матеріально-технічного забезпечення на ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер». Тоді у мене не було жодного досвіду роботи, тому можна сказати, що усі мої практичні знання про постачанням, договори та інші робочі аспекти я здобув в МХП. Та й продовжую здобувати, розвиваюся і планую продовжувати вдосконалюватися».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Працюю в МХП з 2011 року. Починав у відділі матеріально-технічного забезпечення на підрозділі фабрики «Вінницький бройлер», тоді тільки будували пташники та забійний комплекс. Це була суто будівельна організація. Ми постачали майже всі матеріально-технічні цінності для будівництва. Коли тільки прийшов сюди на роботу все давалося складно. У мене не було розуміння, як правильно це все робити. Дуже допомагали досвідченіші колеги і керівники. Десь через рік я вже міг нормально, повноцінно, якісно працювати».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«У 2015 році перевівся на «Зернопродукт МХП». З того часу тут і працюю у відділі матеріально-технічного забезпечення. Тільки сьогодні постачання здійснюється вже централізовано, а ми працюємо в основному як консолідатори — забезпечуємо співпрацю між відділом матеріально-технічного забезпечення і замовниками. Тобто, ми тепер не стільки закупники, як замовники: сільськогосподарської продукції, добрив, ЗЗР. Займаємося також контрактами на надання послуг, оренду техніки. Частину ми замовляємо самі, зокрема, техніку для обробітку. Частину послуг закуповує відділ матеріально-технічного забезпечення центрального офісу».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Наша робота передбачає безпосередню комунікацію з виробництвом — збираємо замовлення, консолідуємо їх і передаємо відділу матеріально-технічного забезпечення. Орендою техніки займаємося самостійно. На обробіток ґрунту потрібно орендувати близько 30 тракторів. Ми на них укладаємо повністю всі договори, встановлюємо обладнання, продаємо це обладнання, контролюємо витрати пального, оплату. Тим же ж займаємося при оренді комбайнів для збору врожаю, їх орендуємо 30-40 одиниць. Весь відділ займається цим. У нас є 15 чи 16 фермерських господарств, 7 виробничих підрозділів — їх і забезпечуємо необхідним».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«В моїй роботі важлива стресостійкість. Неодноразово траплялося, що замовили комбайн, а він не приїхав. Компанія націлена на виробництво і отримання прибутку від нього, тому збої у постачанні техніки спричинюють доволі стресові ситуації. Важливо вміти їх конструктивно вирішувати. На виробництві часто виникають нестандартні ситуації і немає якогось шаблону для їхнього вирішення. Доводиться пристосовуватись і вчитися гнучкості. Важливі для менеджера і комунікабельність, вміння домовлятися. Частково треба бути і психологом, щоб краще розуміти контрагента, могти його переконати, знайти компроміс. Організованість, дисциплінованість, працьовитість, націленість на результат — такі риси варто виховувати у собі, щоб успішно працювати менеджером».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Наш колектив складається з 5 людей. Працюємо дружно. Намагаємося допомагати одне одному і приймати колективні рішення, адже ми усі націлені на один результат. У нас не монотонна робота. Весь день комунікуємо, вирішуємо різні проблеми. Це виробництво, і всяке трапляється — щось ламається, чогось бракує, щось треба проконтролювати… Нудно не буває. Раніше ще їздили до перевізників, завантажували машини, тепер вже доставляємо Новою Поштою напряму на склад».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Взагалі автоматизація і цифровізація нам суттєво спростили роботу. Навіть звичайна комунікація відбувається значно швидше завдяки месенджерам і електронній пошті. Напочатках, пам'ятаю, ще користувалися факсом — оце все «стартуємо», а далі — сидимо і чекаємо. Отримуємо рахунок, який потрібно весь день погоджувати… Сьогодні — кілька кліків, одне повідомлення і — питання вирішене. З іншого боку, сьогодні і значно швидший темп роботи і не можу сказати, що в робочий час буваю вільний. Постійно в русі, все динамічно».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«В аграрній сфері я здобув і продовжую здобувати великий досвід. Думаю, що з ним матиму змогу змінити щось у своїй кар'єрі, якщо захочу. Менеджер — затребувана професія на ринку. Всюди важлива організація праці, у будь-якій сфері, таких вакансій дуже багато, тому якщо виникне потреба щось змінити, впевнений, у мене буде така змога. Я не приховую, що постійно моніторю ринок праці. Вважаю нормальним розуміти ситуацію у своїй професії, знати як оцінюють фахівців у різних сферах, хоча й найближчим часом не планую кардинальних змін, поки хочу реалізовуватися тут, МХП дає таку змогу. Я маю амбіції і вважаю, що не варто сидіти на місці, потрібно рухатися і розвиватися. Життя у нас одне і варто використовувати можливості».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Я люблю працювати, але люблю й відпочивати. Керівник нашого підприємства вже декілька разів організовував колективні поїздки в гори на лижі. Дуже полюбився мені такий відпочинок. Це круто — свіже повітря, весь день активнощі, ввечері дружні посиденьки, релакс. В принципі, люблю і пасивний відпочинок, але тоді вже за день-два мені стає нудно. Більше люблю походи, лижі, кудись рухатись, бачити щось нове. Люблю їздити на велосипеді. Раніше, навіть, велосипедом їздив на роботу. Зараз же потрібно сина в дитсадок відвозити, тому зручніше автомобілем. А загалом — люблю рухатись».
Олександр Момот, менеджер відділу постачання «Зернопродукт МХП»
«Сину 3 роки. Він дуже активний, веселий, грайливий і позитивний. Дитина дуже швидко розвивається і росте — тільки недавно ще ходити не вмів, а сьогодні вже бігає, розмовляє. Дружина працює в культурі, режисує масові заходи в Ладижині. Вона також не любить сидіти на місці. Відпочиваємо з сім'єю в основному на морі. У дружини якось не склалося з лижами, можливо, навчиться син, коли трохи підросте. Намагаюся берегти свою сім'ю, хвилююся за здоров'я близьких. Головне, що всі були здорові, а все інше можна здобути працею і вдосконаленням себе».