«Важливо, щоб люди покроково знайомилися з процесами та досконало знали всі етапи виробництва»

Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху
«Катеринопільського елеватору»

Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«На підприємство я потрапив у 2002 році, коли воно ще було «Катеринопільським комбінатом хлібопродуктів». Розпочинав свою трудову діяльність на підприємстві з посади охоронця. Коли у 2004 році «Катеринопільський елеватор» увійшов до складу МХП, підрозділ охорони розформували, і я почав працювати апаратником обробки зерна. На цій посаді був близько року, потім став сушильником, далі — оператором пульта, ще пізніше — майстром зміни елеватора. Згодом був переведений на посаду майстра до олійно-пресового заводу. Пропрацювавши деякий час майстром далі був переведений на посаду заступника начальника цеху комбікормового заводу, а з січня 2011 року вже зайняв посаду начальника цеху комбікормового заводу, де й працюю по сьогоднішній день».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Не можу сказати, що було якось особливо важко при зміні посад і обов'язків. Працювати потрібно на всіх посадах, а я роботи не боюся. Я виріс у селі, де ніхто не боїться і не цурається роботи. Тим паче, тоді були такі часи, що не скрізь вчасно платили зарплату, люди могли працювати за продукти, а на «Катеринопільському елеваторі» нам завжди оплачували роботу і давали можливість розвиватися».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Фаховий ріст молодих фахівців проходить поетапно. Скажімо, працював вантажником, добре себе зарекомендував — отримав підвищення. І так з кожною наступною посадою. Коли бачимо, що людина добре справляється — розглядаємо її на підвищення та заміщення вакантних посад. Важливо, щоб люди покроково знайомилися з процесами та досконало знали всі етапи виробництва».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Основне моє завдання — це виготовити і доставити комбікорм на птахофабрики. Ми отримуємо замовлення від птахофабрик і на конкретний час повинні його виконати. Я повинен запланувати виробництво і відправку так, щоб фабрики отримали замовлення вчасно. Є і супутні, організаційні моменти, наприклад, замовлення запчастин, контроль доставки, навчання персоналу. Основний напрямок, в якому доставляємо комбікорми — це «Оріль-Лідер» і «Миронівська птахофабрика». Коли є потреба, то возимо і на «Вінницьку птахофабрику».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Потужності на комбікормовому заводі достатньо високі: маємо 2 лінії з проектною продуктивністю 40 т на годину кожна. Окрім корму нашим фабрикам, робимо і фасований комбікорм для роздрібних магазинів і дрібних фермерів. Його виготовляємо небагато, орієнтовно до 10 тис. т на рік, але це теж важлива складова роботи, бо тут вже і про упаковку потрібно подбати, і про брендування. Важливо, щоб упаковка і гарно виглядала, і була практичною, і містила усю необхідну інформацію про товар, як вимагає законодавство. Її ми погоджуємо з маркетологами із центрального офісу».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«На підприємстві постійно відбувається модернізація виробництва. Працюємо на закордонному обладнанні та програмному забезпеченні. Практично кожного року обладнуємо якісь додаткові лінії. Наприклад, польська компанія встановила нам лінію дозування рідкого метіоніну, а нещодавно змонтували установку для додавання органічних кислот в комбікорми для запобігання потрапляння потенційно небезпечних мікроорганізмів. Також у минулому році ми встановили лінію валкового подрібнення кукурудзи. Специфіка нашої роботи в тому, що ми працюємо на птахофабрику і маємо відповідати її вимогам. Наприклад, якщо там сьогодні потребують крупнішої фракції корму — ми змінюємо налаштування, або ж складові лінії гранулювання. Якщо завтра зміняться вимоги, то підбиратимемо під них обладнання, бо в кінцевому результаті отримує прибуток холдинг, у якому ми всі працюємо».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Завод працює цілодобово, тож наша робота позмінна. Начальники змін — це переважно ті люди, які прийшли ще у далекому 2007 році. Ми їх дуже цінуємо і намагаємося всіляко заохочувати, бо комбікормове виробництво — це складний процес, який неможливо вивчити за місяць. Навіть людина з освітою, але без досвіду, приходячи на виробництво, не завжди знає, що робити. Тут дуже багато нюансів, рецептура постійно змінюється. Ось, до прикладу, останніх 3-4 роки ми виготовляємо комбікорм для перепілок. Раніше ніколи цього не робили, а фізіологічні потреби перепілок інші, відповідно, потрібна інша рецептура та інша фракція кормів. В процесі виробництва можуть виникати нестандартні ситуації. Навіть досвідченні начальники зміни не завжди можуть оперативно зрозуміти і усунути причину. Тому ми цінуємо працівників і намагаємося не допускати значної плинності кадрів».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Рецептури розробляє технолог центрального офісу. Ми рецепт отримуємо в онлайн-режимі, начальник зміни його вносить у виробничу програму. Програма контролює весь процес виготовлення. Якщо трапляється відхилення в роботі обладнання — процес зупиняється, і ми шукаємо проблему. Автоматизована система на заводі встановлена ще з 2007 року, нам з цим пощастило, що значно спрощує роботу. Я пам'ятаю тут ще старе, чеське обладнання, виготовлене десь ще у 80-х. Якщо не помиляюся, то працювало воно з продуктивністю 20 т/год. Пам'ятаю, як його повністю замінювали новим, коли ми увійшли до складу МХП. Я безпосередньо брав у цьому участь, займався ремонтом будівель. Підрядних організацій тоді не було багато, тому працівники дещо робили власними силами».
Онуфрієнко Руслан, начальник Комбікормового цеху «Катеринопільського елеватору»
«Найбільша моя мрія — щоб родина була здорова і щаслива. Я одружений, маю двох синів. Старшому 18 років, вже студент, навчається на факультеті політології. Молодший — школяр, йому 11 років. Мрію, щоб ми всі були здорові. А кар'єрний ріст — це не мрія, це ціль, досягти яку можна поетапно, розбивши на завдання і кроки. Я намагаюся постійно вчитися і вдосконалюватися. Компанія дає можливість відвідувати різноманітні навчальні заходи. Також з колегами, які до нас приїжджають, ділимося досвідом. Крім цього, на внутрішньому порталі МХП, досить багато пізнавальної інформації, все це допомагає підтримувати свої знання у тонусі».