Від поля до порту

Latifundist.com спільно з компанією «УДГ Трейдинг» презентує новий проєкт «Від поля до порту», в рамках якого розкаже про особливості вирощування, збирання, зберігання та продаж п'яти найрентабельніших культур — кукурудзи, соняшника, пшениці, рапсу та сої.
Разом з експертами знайдемо відповіді на такі питання:

• Коли краще приступати до посіву та на які критичні точки звертати увагу під час вегетацїі рослин?
• Які особливості збиральної кампанії кожної культури?
• Звідки вигідно продавати зерно: з поля, елеватора чи у порту?
• Що буде з цінами на зернові у 2022 р.?
Кукурудза
Соняшник
Пшениця
Ріпак та соя
Кукурудза
Експортні ціни на кукрудзу два роки поспіль б'ють рекорди. Тож чи буде зберігатися ця тенденція у новому сезоні? Як зміна клімату вплинула на строки посіву й вегетації кукурудзи? Як правильно сушити зерно і чому підлогове зберігання краще, ніж зберігання в силосах? Розповідають агрономи, аналітики і експерти «УДГ Трейдинг», «Агро-Регіон», «Української зернової асоціації».
Соняшник
У 2022 році прогнозується пік цін на високоолеїновий соняшник. Адже згідно з тенденцією 3-річної циклічності, наступного року можна очікувати його зростання. Останній пік був у 2019 році. За словами генерального директора компанії «MAS Seeds Україна» Сергія Тимошенка, мінімальна премія за високоолеїновий соняшник у звичайні роки становить $25-30/т, а в середньому може сягати $35-40/т.
Пшениця
З початку 2022 року очікується ріст цін як на кукурудзу, так і на пшеницю. Таку думку висловив директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг» Михайло Тимощук. За його словами, найімовірніше, на ринок будуть впливати ті самі чинники, які впливали протягом 2021-го р., а саме: кількість і якість врожаю, зокрема кукурудзи в Америці, квотування й можлива заборона експорту зерна з Росії, загалом світовий попит на продовольчу кукурудзу та пшеницю. А також глобальні геополітичні моменти в 2022 р.
Ріпак та соя
В Україні в поточному МР, за даними «Асоціації Укроліяпром», врожай соняшнику становив 16,5 млн т (+25,9%); соєвих бобів — 3,4 млн т (+22,7%), ріпаку — 3 млн т (+15,4%). На світовому ринку, за останніми оцінками USDA, виробництво насіння олійних культур у 2021/22 МР зросте порівняно з 2020/21 МР на 3,9 % (до 627,58 млн т). Найбільше збільшиться виробництво насіння соняшнику — до 57,04 млн т (+16,1%). Соєвих бобів зберуть 381,8 млн т (+4,2 %). А виробництво насіння ріпаку в світі зменшиться до 68,35 млн т (-6,6%).
Виконано за допомогоюDisqus