20 жовтня 2024, 12:57, Україна

В Україні почали збирати врожай бавовни

На експериментальному полі Одеської філії Українського інституту експертизи сортів рослин в Роздільнянському районі цьогоріч засіяли 0,1 га бавовника на дослідних ділянках. Вже розпочалось збирання бавовнику. Про це пише SuperAgronom.com з посиланням на Українську службу інформації.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Було посіяно 5 сортів бавовнику: два з Німеччини, два з Америки та один з Туреччини. Усі види прижилися, дали сходи, а згодом і перший врожай. З одного куща можна зібрати від 5 до 30 коробочок бавовни. Зараз агрономи ведуть підрахунки та дослідження, зважують кожну коробочку, обчислюють відсоток насіння і волокна в кожному сорті, а також «енергетику» — потужність пороху, який виготовлятимуть з цієї бавовни.

«Ми обчислимо затратну частину, перерахуємо на гектари, побачимо врожайність і якщо рентабельність не нижче 20% — фермери візьмуться. В Греції до 1000 доларів тонна бавовник сирця коштувала. Я думаю, що ми можемо бути не далекими від них у цьому. Температурний режим підвищується, я не здивуюся, що бавовник скоро буде рости і під Києвом», — зазначив директор Одеської філії Українського інституту експертизи сортів рослин Василь Цапенко.

За словами Заступника голови комітету ВР України з питань аграрної політики Степана Чернявського, первинну обробку бавовни планують проводити в Україні. Це відокремлення волокна від насіння. Потім волокно продаватимуть для подальшого перероблення за кордон, адже виготовляти порох в умовах війни — небезпечно.

Читайте також: Нардеп пропонує виділити з держбюджету не менше 300 млн грн на програму підтримки вирощування бавовни

  • 14 травня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні», прийнятий Верховною Радою України 23 квітня 2024 року.
  • У травні фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) засіяли поля із п’ятьма експериментальними сортами бавовнику.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.