Пʼять країн, включаючи Україну, оскаржують в СОТ програму підтримки виробництва пшениці в Індії
США, Аргентина, Австралія, Канада та Україна подали зустрічне сповіщення до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо внутрішньої підтримки Індії, субсидій на сировину та ринкової підтримки цін на пшеницю та рис, пише World Grain.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Відповідно до своїх зобов'язань перед СОТ, Індія може надавати субсидії в розмірі не більше 10% від загальної вартості продукції рослинництва. У 2021/22 та 2022/23 МР, які розглядаються у зустрічному сповіщенні, США та інші країни демонструють за допомогою власних даних Індії, що її рівень підтримки значно перевищує цей ліміт.
Схеми підтримки пшениці в Індії стимулюють перевиробництво та відлякують фермерів від вирощування інших культур, заявили країни. Це призвело до величезних державних запасів пшениці, які індійський уряд часом «викидав» на міжнародні ринки. Порушення, які це спричиняє, шкодять фермерам у країнах-експортерах та їхнім клієнтам, пише видання.
«Уряд Індії продовжує порушувати свої зобов’язання, а його відмова піти на компроміс щодо рівня підтримки та державних запасів блокує будь-який прогрес у сільськогосподарських переговорах у СОТ. Важливо продовжувати висвітлювати цю проблему з надією, що вона зрештою змусить Індію стати відповідальним торговим партнером», — сказав президент US Wheat Associates Вінс Петерсон.
Це третє зустрічне сповіщення, яке США подали проти субсидій Індії на рис і пшеницю. Перше було у 2018 році, а друге у 2023 році.
Зустрічне сповіщення 2018 року було подано лише США, тоді як зустрічне сповіщення 2023 року було підтримано Австралією, Канадою, Парагваєм, Таїландом і Україною.
Читайте також: Сектор кукурудзи в Індії переживає бум, врожай може зрости до 39 млн т у поточному МР — аналітики
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.