Сьогодні, 16:00 Світ

Фермери в Індії та Латинській Америці більш оптимістично оцінюють майбутні прибутки, ніж аграрії в Європі, Канаді та США — опитування McKinsey

Фермери в Індії та Латинській Америці мають більш позитивний погляд на майбутні прибутки порівняно з фермерами в Європі та Північній Америці. Про це свідчать результати опитування McKinsey.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

В першому кварталі 2024 року McKinsey опитали близько 4400 фермерів у Європі (Франція, Німеччина та Нідерланди), Індії, Латинській Америці (Аргентина, Бразилія та Мексика) та Північній Америці (Канада та США).

У Північній Америці та Європі більшість фермерів очікували, що прибуток цього року буде нижчим (64% та 55% відповідно). Менше 15% очікують збільшення прибутку протягом наступних двох років.

У Північній Америці частка фермерів, які очікують нижчий прибуток протягом наступних двох років, зросла на 16% порівняно з 2022 роком, тоді як у Європі ця цифра зросла на 6%.

Оптимізм переважає в Латинській Америці та Індії, де більше половини фермерів (58% і 76% відповідно) очікують збільшення прибутку в найближчі два роки, порівняно з 42% і 37% в 2022 році.

Динаміка попиту та пропозиції може формувати перспективи фермерів щодо майбутнього прибутку. У Сполучених Штатах ціни на кукурудзу та сою знижуються через великий глобальний врожай, падіння експортних продажів та значну кількість врожаю на зберіганні.

У Європі ціна на пшеницю знизилася приблизно на 40% з 2022 року, а фермери були стурбовані збільшенням імпорту з України. Цей тиск на ціни, поряд з недавнім збільшенням виробничих витрат, може сприяти негативним очікуванням фермерів щодо майбутніх прибутків.

В Індії рис є домінуючим товаром. Фермери там спостерігали рекордне зростання цін, незважаючи на державні обмеження на експорт рису. Це, ймовірно, сприяє загальному позитивному прогнозу щодо майбутніх прибутків серед індійських фермерів.

У 2023 році у бразильських фермерів був неврожай, падіння цін на сировинні товари та посилення посух і повеней. Але під час опитування на початку 2024 року фермери заявили, що очікують кращих результатів у найближчі два роки, ймовірно, під впливом зростаючої важливості експорту кукурудзи до Китаю.

«Однак події, які відбулися після того, як було проведене опитування — в основному лісові пожежі в провідних регіонах, що виробляють цукрову тростину та сою — можливо, змінили погляди бразильських фермерів щодо прибутковості в найближчому майбутньому», — йдеться у звіті.

Читайте також: Фермери в Європі почали протести проти торгової угоди з Меркосур

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.