Сьогодні, 09:04 Олійні

Ф’ючерси на соєвий шрот падають на Чиказькій біржі на тлі очікуваного рекордного світового виробництва

На ринку соєвого шроту в Чикаго біржовики наблизилися до рекордних за всю історію ведмежих ставок, оскільки світове виробництво зросте до нових максимумів протягом наступного року, повідомила аналітик ринків агропродукції Reuters Карен Браун.

За тиждень, що закінчився 26 листопада, управляючі фондами збільшили свій чистий короткий портфель соєвих ф'ючерсів та опціонів СВОТ до 75 416 контрактів з 63 700 тижнем раніше. Це сталося, незважаючи на часткове зростання ф'ючерсів на шрот.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Нова чиста коротка позиція шроту на фондовому ринку становить менше ніж 2 000 контрактів від рекорду лютого 2020 року, і це повна протилежність тому, що було рік тому, коли бичачий настрій фондів був майже рекордно високим.

Розширення потужностей з переробки сої в США підтримує достатню пропозицію шроту на внутрішньому ринку. Міністерство сільського господарства США в понеділок підтвердило, що в жовтні переробка сої досягла рекордного місячного максимуму.

Очікування рекордного врожаю в Бразилії та сприятливий старт для провідного експортера шротів Аргентини також вплинули на ціни на сою та соєвий шрот на останніх сесіях. Січневі ф'ючерси на шрот на СВОТ ледь уникнули нових мінімумів в понеділок, але зафіксували найнижче закриття контракту на рівні $287,90 за тонну.

Станом на 26 листопада управляючі фондами збільшили свій чистий короткий портфель ф'ючерсів та опціонів на соєві боби СВОТ до 10-тижневого максимуму в 81 472 контрактів проти 67 701 на попередньому тижні. Це схоже на їхню позицію на ту ж дату в 2019 році, коли очікування щодо пропозиції сої в США були майже ідентичні поточним.

Незважаючи на зниження в понеділок, ф'ючерси на соєві боби на СВОТ дещо зросли за останні три сесії, хоча соєва олія на СВОТ впала на 3%.

Це сталося після 5% втрат на ринку сої за тиждень, що закінчився 26 листопада, протягом якого управляючі фондами скоротили свої чисті довгі позиції майже вдвічі — до 23 193 ф'ючерсних та опціонних контрактів з 56 060 тижнем раніше. Фонди прийняли бичачі ставки на сою лише два місяці тому після того, як майже рік перебували в короткій позиції.

Світові ціни на олію знизились протягом останніх тижнів після різкого зростання на початку минулого місяця. Однак ф'ючерси на малайзійську пальмову олію зросли майже на 5% з моменту падіння майже два тижні тому, а ф'ючерси на конкуруючу соєву олію CBOT знизились на 2% з того часу.

Читайте також:

  • Український експорт сої досяг 445 тиc. т і прямує до рекордних значень.
  • Соя перестає бути ключовим фактором підтримки агроринку — ASAP Agri.