Проблема не в Україні, проблема в Польщі. Ми не готуємось конкурувати з українським агро в майбутньому — президент Makarony Polskie
Президент Makarony Polskie Зенон Даніловський вважає, що вступ України до Європейського Союзу є необхідним, але польське сільське господарство має розпочати велику структурну реформу вже зараз. Про це він розповів в інтервʼю Biznes Klasa на YouTube.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
«Проблема не в Україні, проблема в Польщі. Польське сільське господарство не готується конкурувати з українським сільським господарством у майбутньому. У нас більше половини території країни — це дуже фрагментоване сільське господарство. Ділянки мають максимум півгектара, іноді бувають гектари. Витрати на сам проїзд до цих ділянок, їх посіви високі. (...) Ми нічого не робимо, щоб поліпшити структуру гектарів, ми не можемо сьогодні намагатися за будь-яку ціну підтримувати наше відстале сільське господарство і не реформувати його», — каже Даніловський.
За його словами, година роботи трактора John Deer становить близько 400 злотих, а якщо він 50% часу доїжджає до поля, 50% працює, то година його ефективної роботи становить 800 злотих.
«В Україні трактори працюють у три зміни, змінюються лише оператори, а трактори постійно їздять по полю», — пояснює Даніловський.
Він зізнається, що минулого року його компанія також закупила партію української пшениці. Компанія виготовила з неї макарони і експортувала їх в Україну.
«Створюються міфи та чорний піар. Виявляється, це неправда, що минулого року українська пшениця заполонила європейські ринки, адже мита на російську не було, як і на продовольчу. Зараз мито є, але минулого року його не було, і багато країн імпортували величезні обсяги російської пшениці. У Польщі поширений міф, що якщо якась їжа з’являється, то українська. З одного боку, ми відправляємо туди танки, ми інвестуємо в Україну, а з іншого боку, ми знаходимося в авангарді критиків України і намагаємося боротися з їх експортом. Ми не повинні допускати на польський ринок більше, ніж нам потрібно, як це відбувається зараз», — додав Даніловський.
Читайте також: В Польщі заборонили реалізацію партії пшениці імпортованої з України
- Раніше міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський заявив, що Польща хоче обмежити доступ українських товарів на європейський ринок під час свого головування в Раді ЄС у 2025 році.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.