Сьогодні, 12:05 Світ

Китай торік зменшив імпорт зерна зі США до найнижчого за 11 років рівня, якщо не враховувати період торговельної війни — Карен Браун

Минулого року більшість світових імпортерів скористалися доступністю та нижчими цінами на американські сільськогосподарські товари, зокрема сою та кукурудзу, які є ключовими експортними продуктами США. Про це повідомила ринкова аналітикиня Reuters Карен Браун.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

Однак Китай менш активно долучився до цього тренду.

За підсумками 2024 року обсяги експорту американських зернових значно зросли, оскільки середні експортні ціни впали більш ніж на 20% порівняно з 2023 роком. Через це загальна вартість експорту знизилася на 5%, хоча фізичні обсяги постачань значно зросли.

Загалом експорт сільгосппродукції США у 2024 році зріс на 22%, що стало найбільшим річним приростом за останнє десятиліття.

Мексика та Колумбія встановили рекорди з імпорту американської агропродукції:

  • Мексика (+29% до попереднього максимуму),
  • Колумбія (+20% до рекордного рівня).

Також значно зросли постачання до Японії та Південної Кореї:

  • Японія (+43% рік до року, найвищий показник за шість років),
  • Південна Корея (+107%, рекорд за три роки).

Ці чотири країни разом отримали 44% усього експорту США.

Китай залишився чи не найбільшим імпортером американських зернових у 2024 році, на його частку припало 24% загального експорту. Проте обсяги скоротилися на 5%, що стало мінімальним рівнем за п’ять років. Якщо не враховувати період торговельної війни, то це найнижчий рівень за 11 років.

Скорочення китайського імпорту відбувається на тлі загострення тарифної війни, що викликає занепокоєння. Водночас зростаючий попит з боку інших імпортерів є позитивним сигналом для американських аграріїв, які побоювалися зменшення залежності міжнародних ринків від продукції США.

Окрім Мексики та Колумбії, у 2024 році експорт сільськогосподарської продукції США до Великої Британії, Індії, Домініканської Республіки та Гватемали досяг найвищого рівня за останнє десятиліття, а в деяких випадках і історичних рекордів.

Хоча ці ринки значно менші за Китай, їх підтримка та розширення є важливими, особливо коли торгівля з основними партнерами перебуває під загрозою.

Читайте також: Китай відмовляється від американської сої, незважаючи на затримки в Бразилії

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.