19 лютого 2025, 11:09, Україна

Скасування безмитної торгівлі з Європою може коштувати українським аграріям $4 млдр — УКАБ

Невизначеність навколо продовження автономних торговельних преференцій Євросоюзу становить значні ризики для українського агробізнесу, особливо коли вона залежить від політичних міркувань. Про це на BLACK SEA GRAIN.EUROPE заявив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олег Хоменко.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Якщо АТП не будуть продовжені, це може коштувати українським виробникам понад 4 мільярди доларів. Альтернативою є реалізація пункту угоди Україна-ЄС, який передбачає довгострокову передбачуваність торгівлі через реформи та гармонізацію законодавства. Українські представники ведуть переговори з ЄС, щоб зміцнити свої позиції, забезпечивши вигідні умови співпраці», — сказав він.

Зі свого боку, Ольга Трофімцева, керівниця напряму сільськогосподарської та продовольчої безпеки Ukraine Facility Platform, додала:

«Невизначеність у торговельних відносинах між Україною та ЄС є серйозним викликом, але Україна може стати розв’язанням багатьох проблем ЄС, зокрема у сфері продовольчої безпеки та стратегічної автономії. Замість того, щоб розглядати Україну як конкурента чи загрозу для європейських фермерів, варто бачити її як партнера, який може допомогти ЄС. Коли ж дискусії навколо інтеграції України часто фокусуються лише на конфліктах у сфері сільського господарства, наприклад, експорті м’яса птиці, важливо виходити за межі цих питань і бачити ширшу картину».

Читайте також: Експорт української пшениці до ЄС може скоротитися до 1 млн т, якщо зміняться умови торгівлі — Горбачьов

  • Європейська комісія не планує після 5 червня продовжувати торгівлю з Україною на нинішніх умовах. Натомість єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен анонсував угоду в рамках торговельної угоди (DCFTA, українською ПВЗВТ — Поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі), яка є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною 2016 року.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.