Сьогодні, 16:04 Світ

Рішення щодо продовження безмитної торгівлі прийматиметься з врахуванням ситуації в Україні — Сєкерський

Європейська комісія та Україна ведуть переговори щодо майбутнього експорту української агропродукції до ЄС після завершення 5 червня 2025 року чинних автономних торговельних заходів (АТЗ). Остаточне рішення залежатиме від ситуації в Україні, заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський, пише «Інтерфакс-Україна».

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Цілком правильно, ми обговорюємо банкомати. Шевчович (віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович — прим. ред) кілька днів тому був у Польщі. Якщо ми іноді не згадуємо про певні переговори, це не означає, що вони не відбуваються. Наразі ми просто не знаємо, що буде найближчими днями. Тарифи, ситуація з війною в Україні — все це потребує... певної перспективи. Багато чого залежатиме від того, як буде змінюватися ситуація. Відповідно може змінюватися й обсяг нашої допомоги», — заявив Сєкерський під час пресконференції після засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства (AGRIFISH) у Брюсселі.

Він зазначив, що у двосторонніх переговорах враховуються пропозиції української сторони та її готовність до адаптації до європейських стандартів сільськогосподарського виробництва й сталого розвитку.

«Ми подивимося на все це ретельніше, коли стане більш зрозумілою воєнна ситуація в Україні», —додав міністр.

За його словами, 13 березня Польща проведе міжурядові переговори з Україною щодо аграрної торгівлі. Крім того, єврокомісар із сільського господарства Крістоф Хансен отримав звернення міністрів сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини, проте це питання не розглядалося на засіданні AGRIFISH.

«Для всіх внутрішніх процедур, звісно, потрібна угода. Звісно, ведеться обговорення. Поки що немає конкретної пропозиції. (…) Ми будуємо існуючу угоду про вільну торгівлю, яка мала лібералізовані автономні торговельні заходи. Тут ідеться про модернізацію погоджених 2014 року домовленостей. Ми не будуємо нічого з нуля. Йдеться про те, що може піти дуже швидко», — пояснив Хансен.

Читайте також: Східноєвропейські країни знову просять Брюссель обмежити імпорт агропродукції з України — відправили листа

  • Європейська комісія не планує після 5 червня продовжувати торгівлю з Україною на нинішніх умовах. Натомість єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен анонсував угоду в рамках торговельної угоди (DCFTA, українською ПВЗВТ — Поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі), яка є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною 2016 року.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.