Вчора, 09:00 Світ

Трамп оголосив про запровадження «взаємних мит» для десятків країн

Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 10% мита на більшість імпортних товарів, а також значно вищих ставок на продукцію десятків країн, включаючи союзників. Про це повідомляє Reuters.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Азійські ринки різко відреагували на новину: японський індекс Nikkei впав до восьмимісячного мінімуму. Американські та європейські фондові ринки також продемонстрували спад, інвестори почали активно вкладати кошти в облігації та золото.

Китай, друга за величиною економіка світу, стикнувшись із новими 34% митами на додаток до вже існуючих 20%, пообіцяв вжити контрзаходів, незважаючи на попередження міністра фінансів США Скотта Бессента про ризик ескалації торговельного конфлікту.

Союзники США також потрапили під дію нових мит: Японія зіштовхнулася з 24% тарифами, ЄС — із 20%. Базове 10% мито набирає чинності 5 квітня, а підвищені ставки — з 9 квітня.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ці заходи завдадуть серйозного удару по світовій економіці, і наголосила, що ЄС готовий відповісти контрзаходами, якщо переговори з Вашингтоном не принесуть результату. 

Президент Трамп заявив, що нові мита є відповіддю на обмеження, які інші країни застосовують до американських товарів. За його словами, ці заходи сприятимуть відродженню промисловості в США.

«Протягом десятиліть нашу країну грабували, розкрадали й експлуатували як друзі, так і вороги», — заявив він.

Економісти попереджають, що такі кроки можуть сповільнити глобальне зростання, підвищити ризик рецесії та збільшити витрати звичайних американців на тисячі доларів щорічно.

Канада та Мексика, два найбільші торгові партнери США, вже сплачують 25% мита на багато товарів і не зазнали додаткових обмежень у рамках останніх рішень Трампа.

За даними Білого дому, нові мита не стосуватимуться певних категорій товарів, зокрема міді, фармацевтики, напівпровідників, деревини, золота, енергоносіїв і «певних мінералів, які недоступні в США».

Читайте також: Торговельна війна 2.0: як нові мита США вплинуть на ринки сої та кукурудзи — ASAP Agri

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.