3 квітня 2025, 15:04, Ринок землі

В Земельному банку підбили підсумки пів року роботи проєкту: 500 аукціонів та майже 600 млн грн до бюджету

За пів року роботи «Земельного банку» вдалося здати в суборенду державних земель на 584,9 млн грн. Про це повідомила пресслужба компанії.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

З 1 жовтня 2024 року у системі «Прозорро. Продажі» проведено 506 онлайн-аукціонів суборенди державних земель загальною площею 35,2 га у 17 областях України. За результатами 271 — укладено договори суборенди на земельні ділянки площею 20 521 га. 

У середньому за лоти «Земельного банку» змагаються 8 учасників на торги. В результаті конкуренції вартість суборенди в середньому зростає майже в 7 разів, зазначають в «Земельному банку». Найактивніше учасники змагалися за ділянки у Вінницькій області (в середньому 22 учасники на лот), Полтавській та Черкаській областях (в середньому 14 учасників на лот). 

За пів року торгів надійшло 3,4 тис. пропозиції — здебільшого від малих і середніх фермерських господарств та аграрних підприємств. 

«72,8% переможців торгів «Земельного банку» — малий та середній агробізнес. Ми бачимо, що різні учасники ринку довіряють цьому механізму, пропонують конкуренту вартість та готові працювати на результат. Серед наших суборендарів є ті, хто уклали понад 20 договорів суборенди, і вже активно засіває ці землі. Це передусім про довіру, стабільність і прагнення ефективно використовувати кожен гектар. Земля має працювати на державу — і вона працює», — зазначив Ярослав Ярославський, генеральний директор «Державного земельного банку». 

Серед регіонів за найвищою середньою ціною за гектар лідером є Івано-Франківська область — 47,5 тис. грн разом з ПДВ. Водночас найвищу вартість за гектар за підсумками півріччя має земельна ділянка площею 191 га на Черкащині — 56 тис. грн разом з ПДВ.

Читайте також: Земельний банк почав здавати в оренду ділянки на Харківщині

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.