Мита Європейського Союзу на товари зі США зупинять великий потік американської кукурудзи до Європи — Reuters
За словами трейдерів і представників промисловості, зустрічні мита Європейського Союзу на американські товари, які будуть введені з наступного тижня, зупинять великий потік американської кукурудзи до Європи та підвищать витрати для покупців, які шукають альтернативні поставки фуражного зерна. Про це пише Reuters.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
Наразі реакція зернового ринку стримана, трейдери не впевнені, чи шквал мит, у тому числі мита США та Китаю, залишаться в силі чи будуть скасовані після переговорів.
ЄС введе 25% мито на кукурудзу з 15 квітня у відповідь на тарифи США на сталь і алюміній. Соєві боби США, які ЄС імпортує в набагато більших обсягах, ніж кукурудза, підпадають під мита з 1 грудня.
«Відповідні заходи, схвалені країнами ЄС у середу, призведуть до зниження ціни на американську кукурудзу з європейських ринків, де покупці зачерпнули рясні та дешеві поставки зі США цього сезону», — пише видання.
У період з 1 липня 2024 року по 6 квітня 2025 року ЄС імпортував 3,4 млн т американської кукурудзи проти лише 114 тис. т роком раніше, оскільки США обійшли Бразилію та стали постачальником № 2 для ЄС після України.
Імпортери з ЄС, як і раніше, зможуть знайти поставки в Україні та Бразилії. Але зараз ціни там вищі, ніж у Сполучених Штатах, і можуть зростати далі, доки в Бразилії не з’явиться наступний врожай, починаючи з липня.
«Я думаю, що тарифи на кукурудзу — це історія витрат, а не проблема постачання. Є альтернативні постачання в Чорному морі та Південній Америці, але я підрахував щонайменше 6-7 доларів США за тонну додаткових витрат для імпортерів кукурудзи», — сказав один європейський трейдер.
Запропоноване мито ЄС на американську сою потенційно є серйознішою проблемою, оскільки США є найбільшим постачальником ЄС з обсягом понад 5 млн т на рік. Але трейдери вважають, що перенесена дата введення мита на сою на 1 грудня залишає час для торговельних переговорів і дозволяє імпортерам з ЄС продовжувати купувати боби в США, тоді як імпортер № 1 Китай зосереджується на поставках з Бразилії.
Читайте також: Качка розповів, як тарифна війна США вплине на торгівлю України з ЄС
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.