Вчора, 13:03 Олійні

Китайські переробники цього тижня купили незвично велику кількість бразильської сої — Bloomberg

Китайські переробники сої цього тижня скупили незвично велику кількість бразильських бобів, оскільки загострення торговельної війни зробило закупівлі американських культур невигідними, пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Імпортери придбали щонайменше 40 партій з Бразилії в першій половині цього тижня, повідомили люди, обізнані з ситуацією, які побажали залишитися неназваними. Вони забронювали постачання, щоб скористатися недавнім падінням цін у Бразилії, яке відбулося після попереднього зростання цін на тлі загострення напруженості між США та Китаєм, зазначили співрозмовники.

Хоча Пекін останніми роками прагнув диверсифікувати свої сільськогосподарські закупівлі — зокрема купуючи більше в Бразилії, яка тепер є його найбільшим постачальником сої, — ця культура все ще залишається основною аграрною експортною позицією США до Китаю.

Торговельне протистояння загострилося цього тижня, коли президент Дональд Трамп підвищив мита на китайські товари до 125% після того, як Пекін оголосив про плани у відповідь запровадити тариф у 84%.

Партії здебільшого призначені для постачання у травні, червні та липні і еквівалентні щонайменше 2,4 млн т, що становить майже третину середнього обсягу сої, яку Китай зазвичай переробляє за місяць, повідомили співрозмовники.

Китайських покупців також привабили вищі внутрішні маржі переробки, після того як ціни на соєвий шрот зросли через побоювання, викликані торговельною війною.

Втім, бразильська соя може подорожчати, якщо напруженість між США та Китаєм залишатиметься високою, і дефіцит постачання може виникнути в четвертому кварталі, коли Китай зазвичай переходить на закупівлі нового врожаю зі США. Це, ймовірно, змусить китайських переробників уважно стежити за ринком і активно закуповувати сою під час зниження цін.

Читайте також: Китай оголосив про нові мита на товари зі США. Митниця негайно призупинила імпорт сорго від американського експортера — Reuters

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.