Вчора, 18:00 Зерно

Китай законтрактував український ячмінь на липень–серпень, європейські імпортери також активізують закупівлі

Попит на український ячмінь зростає, особливо з боку Китаю, який повертається на ринок, та країн Південної Європи. Це формує передумови для стабілізації і навіть зростання експортної активності, повідомляє аналітичний департамент сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Китай уже законтрактував близько 500 тис. тонн українського ячменю на липень–серпень, а європейські імпортери — зокрема Іспанія та Італія — також активізують закупівлі. Трейдери прагнуть заздалегідь закрити потреби в обсягах, зважаючи на обмежені перспективи внутрішнього виробництва», — повідомили у ПУСК.

Однак на тлі скорочення посівних площ та впливу погодних ризиків очікується суттєве зменшення валового збору ячменю у новому сезоні.

 «Цьогоріч очікуємо збір ячменю близько 5,1–5,3 млн тонн, що на 40% нижче від довоєнного рівня. Це означає суттєве зниження пропозиції вже на старті сезону, і ринок поступово починає це враховувати в цінах», — зазначають аналітики.

В ПУСК також бачать потенціал для зростання цін у другій половині року, особливо якщо погодні ризики підтвердяться і врожай виявиться ще меншим за прогноз.

«На старті сезону модель цін показує рівень 200–205 $/т на базисі CPT, але вже до грудня-січня можна почікувати позначки 230–240 $/т. Ринок вже демонструє готовність платити більше за обмежену пропозицію якісного ячменю», — прогнозують аналітики.

Читайте також: Україна може наростити експорт ячменю у 2025/26 МР, попри менший врожай — ASAP Agri 

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.