Єврокомісія та Україна домовились щодо оновлення угоди про вільну торгівлю. Збільшення квот на кукурудзу, цукор та курятину буде обмеженим
Європейська комісія та Україна завершили переговори щодо основних принципів перегляду поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на єврокомісара з питань торгівлі та економічної безпеки Мароша Шефчовича.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Ми раді повідомити, що комісія та Україна досягли принципової домовленості щодо перегляду нашої двосторонньої поглибленої та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю після завершення процесу консультацій відповідно до статті 29. Ця угода відкриває нову главу в торговельних відносинах між Україною та ЄС», — заявив Шефчович.
Він розповів, що новий варіант угоди «встановлює довгострокові передбачувані та взаємовигідні рамки, які принесуть користь експортерам, бізнесу та фермерам з обох сторін, а також зміцнить шлях України до членства в ЄС».
Як пише Reuters, ринок ЄС буде повністю відкритий для менш чутливої української продукції, такої як ферментоване молоко чи виноградний сік. Для масла, знежиреного молочного порошку, глютену, вівса та ячмінних круп — квоти будуть збільшені до рівня найвищих показників останніх років.
Для чутливих продуктів — цукру, м’яса птиці, яєць, пшениці, кукурудзи та меду — збільшення квот буде обмеженим. Для іншого м’яса додаткові обсяги не передбачені.
Угода також передбачає, що Україна відкриє свій ринок для імпорту з ЄС м’яса птиці, свинини та цукру, а також зобов’язується до 2028 року привести свої стандарти агровиробництва у відповідність до норм ЄС, включно з вимогами щодо добробуту тварин і використання пестицидів.
Окрім того, обидві сторони зможуть застосовувати захисні механізми у разі негативного впливу на національні ринки. Передбачено також періодичний перегляд домовленості.
Фінальне рішення ще має бути ухвалене країнами-членами ЄС.
Читайте також: Качка розраховує, що скоро оголосять про нову торговельну угоду з ЄС і прогнозує «дуже цікаві цифри» для експорту
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.