Трейдери зараз зосереджені на ячмені та ріпаку, судна з пшеницею підуть в другій половині місяця — аналітики
В Україні розпочалися жнива озимої пшениці. Першими до роботи вийшли господарства Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Початкові показники врожайності поки що залишаються невисокими. Про це повідомляє аналітичний департамент сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Перші результати поки що не вражають — середня врожайність близько 2,1–2,15 т/га. Але це лише початок кампанії, і за сприятливих погодних умов ми прогнозуємо підвищення середніх показників», — зазначають аналітики.
Погода сприяє продовженню збирання врожаю: опади найближчими тижнями не очікуються, тож польові роботи триватимуть без затримок.
«Проте на ринку зерна активність трейдерів зосереджена наразі на ячмені та ріпаку. Судна з пшеницею, за прогнозами, почнуть заходити до портів орієнтовно з 15–18 липня, тож ринок поки зберігає відносний спокій», — додають у ПУСК.
Наразі ціни на пшеницю третього класу на базисі CPT-порт утримуються на рівні 210$/т. Аналітики прогнозують поступове зростання вартості до 230–240$/т восени, а пікові ціни можуть бути у грудні–лютому — до 250–260$/т.
На світовому ринку також спостерігається зниження пропозиції.
«США та рф, як ключові експортери, мають серйозні проблеми з урожаєм. Це створює потенціал для подальшого зростання світових цін. Якщо втрати підтвердяться, вже в серпні–вересні можемо побачити $230–240 за тонну», — вважають експерти.