Якби не правки, ми б сьогодні побачили 600 $/т: ринок реагує на нові мита для ріпаку
Після ухвалення Верховною Радою «соєво-ріпакових правок» переробники намагаються знизити закупівельні ціни на ріпак, розуміючи, що частина обсягів культури не встигне проекспортуватися. Про це в коментарі Latifundist.com розповів директор комерційного департаменту «ТАС Агро» Антон Жемердєєв.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
За його словами, у вівторок переробники пропонували за ріпак 25 тис. грн/т, а після введення експортного мита на ріпак та сою ціни знизились до 22,5 тис. грн/т.
«Якби не було цих гойдалок із ріпаковими правками, ринок був би шаленим. Ми б сьогодні побачили 600 доларів», — говорить Жемердєєв.
Він також зазначає, що в цьому році рекордно низька врожайність ріпаку, тому ринок мав би бути активним.
На ринку сої ситуація стабільна, оскільки ще не почався сезон, зауважує Жемердєєв.
Згідно з даними GrainTrade, ціни на ріпак у гривні знизилися до 23,9–24,5 тис. грн/т. Ціни в доларах залишились без змін — 535–540 $/т.
«Аналітики вважають, що мито не зупинить експорт, а лише переведе його у валютні контракти. Основний негатив буде для дрібних фермерів, які не можуть самостійно експортувати», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Лабазюк оцінив, скільки грошей може згенерувати спецфонд, в який йтиме 10% мито з експорту ріпаку та сої
- Верховна Рада на засіданні 16 липня проголосувала в другому читанні за законопроєкт №13157, в якому були соєво-ріпакові правки. Спочатку парламент відхилив «соєво-ріпакові» правки. Через це депутати почали блокувати трибуну. Згодом вона була розблокована і голосування продовжилось.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.