Вчора, 16:06 Переробка

Перехід Coca-Cola на цукрову тростину може коштувати американським фермерам $5,1 млрд. ADM вже зазнав удару

Coca-Cola розглядає можливість замінити кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози на цукор із тростини у своїх американських напоях — таку заяву зробив Дональд Трамп після перемовин із компанією. Але потенційна зміна, попри підтримку з боку активістів, може обернутися серйозним ударом по фермерах США, пише Reuters.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Аналітики кажуть, що зміна рецептури означатиме повну перебудову логістики — сироп і цукор надходять від різних постачальників. До того ж, доведеться змінювати етикетки та витрачати більше на сировину.

«Харчова промисловість у США почала використовувати кукурудзяний сироп через його нижчу ціну. Він дешевший за цукор» — пояснює Рон Стерк, головний редактор SOSland Publishing. За його словами, напої здебільшого містять HFCS 55 (55% фруктози), а пекарі використовують HFCS 42.

В асоціації переробників кукурудзи (Corn Refiners Association) попереджають: повна відмова від сиропу знизить ціни на кукурудзу до 34 центів за бушель і коштуватиме фермерам $5,1 мільярда.

«Економічна хвиля, яка послідує, призведе до втрати робочих місць у сільській місцевості та матиме значні економічні наслідки для громад по всій країні», — наголошують там.

Виробники сиропу, такі як Archer-Daniels-Midland (ADM) та Ingredion, вже зазнали удару — їхні акції впали після новин. За оцінками, ADM щорічно продає від 4 до 4,5 мільярда фунтів HFCS, що становить 6–7% її прибутку, очікуваного у 2026 році.

«Якщо Coca-Cola повністю перейде з HF55 на тростинний цукор, зростання витрат, ймовірно, перевищить $1 мільярд, з огляду на цінову різницю та потенційне подорожчання цукру,» — зазначила Гізер Джонс із Heather Jones Research.

На кожен фунт сиропу припадає 2,5 фунта кукурудзи — тому перехід на тростинний цукор означає падіння попиту на кукурудзу і прибутки американських фермерів. До того ж, у США просто не вистачить тростинного цукру, і країна буде змушена нарощувати імпорт.

Читайте також: Світові ціни на кукурудзу продовжують знижуватися через збільшення пропозиції з Аргентини та Бразилії

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.