Сьогодні, 13:06 Світ

В Аргентині знизили експортні мита на ряд аграрних товарів, включаючи сою та кукурудзу

Президент Аргентини Хав'єр Мілей заявив, що знижує мита на експорт м’яса та сільськогосподарських культур, зокрема соєвих продуктів, аби задовольнити фермерів країни, які вважають, що лідер-лібертаріанець не дотримується своїх обіцянок щодо вільної торгівлі. Про це пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

Впливові аграрні асоціації Аргентини вже давно домагаються скасування цих зборів, які, на їхню думку, гальмують розвиток сільських територій і сприяють домінуванню Бразилії як аграрної наддержави регіону.

Мита на соєвий шрот і соєву олію — Аргентина є провідним експортером обох продуктів — знижуються з 31% до 24,5%. На сою — з 33% до 26%, а на кукурудзу — з 12% до 9,5%. Для деяких видів яловичини ставка зменшиться з 6,75% до 5%.

«Експортні мита — це велика біда, якої ніколи не мало б бути. Ці зниження є постійними і не будуть скасовані, поки я при владі. Ліквідація експортних мит — це нав’язлива ідея нашої адміністрації», — сказав Мілей на щорічній виставці великої рогатої худоби в Буенос-Айресі.

Зниження ставок зробить Аргентину конкурентоспроможнішою на тлі глобальних змін у торгівлі, спричинених тарифною політикою президента США Дональда Трампа.

Хоча ідеологічно Мілей виступає проти експортних зборів, йому все ще потрібні мільярди доларів щорічних надходжень від експорту сільгосппродукції, особливо сої, щоб досягти головної цілі — профіциту бюджету.

Попри те, що Мілей послідовно звільняє агросектор від урядового втручання, експортні мита залишаються головною проблемою. Оголошене у суботу зниження — це підтримка для фермерів, які переважно підтримують Мілея, але нині зазнають труднощів через низькі світові ціни на продукцію.

Голова Аргентинського сільськогосподарського товариства Ніколас Піно закликав Мілея й надалі зменшувати податковий тиск на аграріїв.

«Передусім це має стосуватися повного скасування експортних мит. Вони гірші за чуми, повені чи засуху», — заявив Піно, виступаючи на заході безпосередньо перед Мілеєм.

Читайте також: Китай вперше з 2019 року купив партію соєвого шроту з Аргентини

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.