Сьогодні, 14:04 Переробка

В Україні знову зросли ціни на вершкове масло. Аналітики говорять, що ринок надмірно перегрітий

В останні тижні в Україні фіксується суттєве зростання цін на вершкове масло. Причиною цього стало надмірно активне постачання продукції на зовнішні ринки, що спричинило подорожчання сировини. Про це повідомило «Інфагро».

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Європейський ринок вже демонструє зниження цін і зменшення попиту на українське масло. Раніше йшлося про ймовірне повне використання безмитної квоти до кінця липня, але зараз прогноз змінився: активні експортні поставки до ЄС триватимуть ще лише пару тижнів», — пояснили аналітики.

За оцінками експертів, після зниження темпів експорту очікується зростання пропозиції масла на внутрішньому ринку, що може призвести до зниження цін. В Україні, як зазначають в «Інфагро», не так багато покупців, готових платити нинішню ціну, тому виробникам, імовірно, доведеться йти на поступки.

«Ринок, схоже, надмірно розігрітий, тому продавці та виробники уже найближчими тижнями можуть вдатися до корекції цін», — резюмували в агентстві.

Читайте також: Україна за 5 місяців експортувала більше вершкового масла, ніж за весь 2024 — експерт

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.