Сальдо заочно засудили до 15 років тюрми за вивезення зерна з Херсонського КХП
Херсонський міський суд заочно засудив окупаційного очільника Херсонщини Володимира Сальдо до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна за організацію захоплення ПрАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» та незаконне вивезення зерна з підприємства під час російської окупації регіону. Про це повідомляє «ІРС-Південь».
Суд встановив, що Володимир Сальдо, окупаційний губернатор Херсонської області, призначений на цю посаду президентом РФ Володимиром Путіним, 22 вересня 2022 року видав розпорядження про захоплення ПрАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» і призначення там так званого тимчасового адміністратора майна — колаборанта Андрія Харитонова.
Станом на 24 лютого 2022 року на території комбінату хлібопродуктів зберігалось понад 30 тис. т зерна і зернових виробів, які належали різним власникам.
25 жовтня 2022 року Володимир Сальдо видав наказ про незаконне вивезення цього зерна.
Після цього російські військові з використанням трьох барж невстановленого типу вивезли з території КХП на лівобережну частину Херсонщини зерна ячменю 3 класу 2021 року врожаю вагою понад 2 тис. т вартістю понад 10 млн грн. Це була власність підприємства Westagro Trade Commodities LTD, також там було зерно ячменю 3 класу вагою близько 800 т вартістю понад 4 млн грн, що належать ТОВ «Пирятинський делікатес».
За цей злочин суд визнав Сальдо винним у порушенні законів та звичаїв війни, а саме — у незаконному заволодінні та вивезенні зернових культур з території захопленого «Херсонського комбінату хлібопродуктів» на ТОТ лівобережної Херсонщини, за ч. 1 ст. 438 КК України.
Голова правління цього підприємства розповів у суді, що представники окупаційної влади неодноразово намагались змусити його піти з ними на співпрацю, тож він у серпні 2022 року виїхав з окупованого Херсона.
«Після призначення росіянами свого «директора» підприємства, законні співробітники були відсторонені від доступу на його територію. Коли ж Херсон звільнили і я зміг повернутися до міста, на підприємстві виявили факт зникнення в тому числі ячменю, про що ми повідомили правоохоронним органам», — сказав він у суді.
Покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Вирок суду ще не набрав законної сили.
Раніше Володимира Сальдо засуджено за двома справами — за державну зраду, колабораційну діяльність і глорифікацію окупантів, а також за створення окупаційного підприємства «Почта Херсона».
Читайте також: Окупанти домовляються з Північною Кореєю про поставки олії та борошна з Херсонщини
Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2026 р.