«Моя цікавість дає змогу щодня ставати кращим і постійно розвиватися»

Сергій Корчистий, головний економіст
птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»

Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«В МХП я потрапив одразу після закінчення навчання. Спочатку вчився в Ірпінському коледжі, потім — у Національному університеті біоресурсів та природокористування. Мушу зазначити, що я дуже вдячний усім своїм вчителям — і шкільним, і з коледжу, і з університету. Мені пощастило, що саме такі люди мене навчали, адже знання, що я отримав, дуже знадобилися в роботі. Після завершення навчання я пройшов співбесіду в центральному офісі МХП і мені запропонували 2-місячне стажування на «Вінницькій птахофабриці» з перспективою подальшого працевлаштування. Я його успішно пройшов і почав працювати, щоправда, на декретному місці. Пропрацював 2,5 роки, поки дівчина не вийшла з декрету на свою посаду. Далі рік працював у центральному офісі. Займався збором статистичних даних, бюджетуванням, аналізом виконання бюджетів птахофабриками, елеваторами і м'ясо-ковбасним напрямом».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«На «Миронівську птахофабрику» мене запросив мій тодішній керівник. Він поєднував посади тут і там і запропонував мені доєднатися до команди. Пізніше керівник повністю перейшов працювати в інший проєкт і мені запропонували очолити економічну службу на повну ставку. Спочатку була ейфорія, коли мене висунули на посаду головного економіста, а потім з'явився легенький страх відповідальності. Однак він швидко розвіявся. Я зрозумів, що потрібно брати на себе відповідальність, щоб чогось досягнути».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Ще працюючи на «Вінницькій птахофабриці», я активно цікавився виробничим процесом, усіма його нюансами. Здавалося б, економісту не дуже і потрібно знати, скажімо, об'єм бака навантажувача JСB або розхід палива якогось транспорту. Це, звісно, може знадобитися у певних розрахунках, хоча я ними не займався. Мені було цікаво все це знати для загального розвитку, щоб розуміти процеси на підприємстві. Мабуть, оця моя цікавість дає змогу щодня ставати кращим і постійно розвиватися».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«На теперішній посаді до моїх обов'язків входить планування виробництва. Займаюся і квартальним, тобто короткостроковим плануванням, і довгостроковим — річним. Також планую виробництво у найкоротшій — місячній — перспективі. Займаємось бюджетуванням, контролем інвестицій, обрахунком окупності проєктів, тощо. Також мій відділ займається рутинною роботою, наприклад, актами на списання і погодженням потреб на закупівлю».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«У моєму підпорядкуванні двоє людей. Вважаю себе максимально лояльним керівником. Ми — сучасна європейська прогресивна компанія, і повинні дотримуватися відповідних принципів. У нас цінують працівників і дають змогу усім реалізовувати свої ідеї. У холдингу є внутрішній «Банк ідей», куди можна подавати свої ідеї щодо поліпшення виробництва чи організації роботи. У нас ним активно користуються, працівники пропонують свої рішення і бачення. Звичайно, не всі ідеї затверджують. Деякі бувають і зовсім на межі фантастики, але я вважаю, що кожна з таких ініціатив цінна. Те, що не актуальне сьогодні, завтра може стати компанії у нагоді».

Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Через «Банк ідей» реалізували і дві мої ідеї. Перша полягає у зміні щільності посадки курчат, щоб отримати додаткове м'ясо і, відповідно, додатковий прибуток для компанії. Її почали впроваджувати з лютого цього року, і вже є помітний і суттєвий ефект — додаткові 7 млн грн. Економічний відділ повинен знаходити резерви для збільшення прибутку і зниження собівартості, ми маємо генерувати реальні гроші для компанії. У ХХІ столітті для економіста вже не актуально просто прораховувати статистичні дані, ми повинні знаходити реальні гроші. Подаючи другу ідею, я відштовхувався від одного з пріоритетних на сьогодні завдань компанії — спрощення людської праці і зменшення впливу людського фактора. Ця ідея вже затверджена, але наразі тільки на старті впровадження. Вона стосується механізації процесу очищення пташників».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Я жодного разу не пошкодував, що потрапив в економічну сферу. Під час навчання бачив себе у міжнародних страхових компаніях. Я добре знаю англійську мову і хотів використовувати це на практиці, але швидко зрозумів, що не варто дивитися на роботу крізь рожеві окуляри — студенту без досвіду складно відразу знайти роботу мрії, тому потрібно використовувати реальні можливості, які є навколо і розвиватися. Особливо, якщо такі можливості є у великій компанії. У МХП, до прикладу, завжди помічають тих, у кого «горять очі», хто якісно виконує свою роботу і дають змогу рости. Компанія теж стрімко розвивається і змінюється. За 6 років, які я тут працюю, багато чого змінилося — і загалом, і у фінансово-економічному департаменті, зокрема».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Мені подобається працювати з новаціями, вирішувати нестандартні задачі, працювати над різними проєктами. Мені цікаво робити прорахунки та оцінювати можливості. Навіть не завжди з економічного боку, а з точки зору можливості їхньої реалізації загалом, з позиції ефекту, який компанія може отримати від їх впровадження. Можливо, у майбутньому я би хотів спробувати себе в якійсь проєктній діяльності у компанії, наприклад, у сфері механізації та автоматизації виробництва. Я хочу кар'єрно розвиватися. Я хочу кар'єрно розвиватися і якщо буде відповідна можливість, скористаюсь нею обов'язково».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Великою проблемою сьогодні є відтік молодих кадрів з України за кордон. У мене багато друзів виїхало, бо вважають, що в Україні все погано. Я ж сповідую філософію нашого CEO, який каже, що потрібно робити тут в Україні краще, розвивати країну, працювати «в білу», «в чисту», підтримувати відповідальний бізнес. Я за те, аби молодь лишалась в Україні, брала на себе відповідальність, розвивалася, намагалася потрапити у великі компанії чи побудувати свій чистий, прозорий бізнес. У мене особисто ніколи не було бажання виїхати з України. Я не можу бути далеко від своєї родини, бо вона для мене дуже важлива. Я був у США, працював там за програмою Work and Travel, але не для того, щоб там залишитися, а для здобуття досвіду. Там я, перш за все, отримав неоціненний культурний досвід. Працював з багатьма людьми з різних країн і сьогодні маю друзів і у Туреччині, і у Польщі, і у Словаччині — це дуже гарні люди. Вони активно цікавилися Україною, ми з ними багато спілкувалися про неї».
Сергій Корчистий, головний економіст птахокомплексу «Миронівська птахофабрика»
«Поза роботою я також люблю активність. У відпочинку надаю перевагу горам і риболовлі. Наші Карпати — це моє місце сили, часто там буваю. Маю улюблене місце — селище Татарів. За ним галявина з мальовничим краєвидом на джерело і річку — дуже гарно. Я двічі підкорив нашу Говерлу і зараз хочу побувати у Татрах. Взагалі люблю подорожувати, хочу відвідати багато європейських країн. Колись у мене виникла шалена мрія піднятися на Еверест, була ідея навіть запропонувати це в компанії, щоб підняти прапор МХП над найвищою вершиною світу. Проте для цього треба дуже багато фізично тренуватися, і це досить затратно. Можливо, колись вдасться реалізувати цю мрію».