Юрій Косюк

Герой України, засновник, голова правління агроіндустріального холдингу «МХП» «МХП Еко Енерджі» «Агро-С»
33863

Профіль Facebook

Народився у м. Катеринопіль, Черкаській області. У ранньому дитинстві мріяв стати військовим, у юності — директором м'ясокомбінату.

Освіта

  • 1992 р. — закінчив Київський інститут харчових технологій (інженер з переробки м'яса та молока), спеціальність — «Технологія м'яса та м'ясопродуктів».

Кар'єра

Рейтинги, знакові події

  • У 2017 р. власник МХП потрапив до рейтингу 33 найкращих топ-менеджерів України за версією журналу «Фокус».
  • У 2018 р. увійшов до ТОП 100 найвпливовіших людей України.
  • У 2019 р. видання «Фокус» оприлюднило новий рейтинг найкращих топ-менеджерів України. Юрій Косюк знову у списку найефективніших управлінців країни.
  • У 2019 р. авторитетне бізнес-видання «Новий Час» оприлюднило свій новий рейтинг 100 найвпливовіших людей України. Юрія Косюка було названо найвпливовішим бізнесменом у сфері АПК, посів 11-е місце у рейтингу 100 найвпливовіших людей України.
  • У травні 2019 р. взяв участь у міжнародній інвестиційній конференції «Гра престолів: фінальний сезон?».
  • У жовтні 2019 р. Юрій Косюк увійшов до рейтингу ТОП-25 найефективніших управлінців України та переміг у номінації «Новатор» за версією видання «Дело.ua». Агрохолдинг МХП увійшов до ТОП-15 рейтингу «100 найбільших компаній України».
  • Жовтень 2019 р. — Юрій Косюк посів 7-е місце у рейтингу ТОП-100 найзаможніших людей країни у 2019 р. (фінансовий статок — $1,222 млрд).
  • Січень 2020 р. — Ю. Косюк увійшов до ТОП-3 мільярдерів України, які потрапили до Forbes (фінансовий статок $1,3 млрд).

Цікаві факти

  • На думку Юрія, наявність мільярда в кишені робить людину вільнішою.
  • У 2018 р. агрохолдинг МХП відзначив своє 20-річчя. Захід проходив на стадіоні у м. Миронівка. МХП зібрав 1 тис. працівників.
  • У всьому прагне бути першим. З цієї причини відмовився від торгівлі зерном та зайнявся виробництвом курятини. «Компанія з часткою ринку 50% — це машина, яка їде і сама за себе сигналить», — говорить бізнесмен. Наступна мета — перше місце в Європі.
  • Юрій Косюк вважає, що модерновішого аграрного бізнесу, ніж МХП, в Україні немає. Треба ще порівняти коїться з іншими країнами: дрони, системи точного землеробства тощо.
  • Пообіцяв продати бізнес та витратити стан на благодійність, якщо син відмовиться продовжити його справу.
  • Ідеї ​​черпає із книжок. З рекомендованих самим Косюком: «Сходження грошей» Найла Фергюсона, «Мистецтво війни» Сунь Цзи (за редакцією Томаса Клірі), «Видобуток. Всесвітня історія боротьби за нафту, гроші та владу» Денієла Єргіна, «Історія Менеджера» Джека Уелча.
  • Туркменським газом у компанії Косюка торгував Ігор Тарасюк — двічі нардеп від Нашої України, голова Держуправління справами за Президента Ющенка. Тарасюка неодноразово називали співвласником МХП, але Косюк це категорично заперечує.

Статки

Цитати

  • «Я збудував надійний човен. Люди в моєму човні повинні бути найкращими, «хворіти» своєю справою. Щоб човен не тільки тримався на плаву, але рухався вперед, команда повинна однаково старанно гребти. Хто не гребе, той за бортом».
  • «Міркування про те, що сьогодні більше конкуренції та важче розпочати свою справу, для мене звучать як відмовки лінивих чи бездарних людей. Просто одні беруть і роблять, інші розповідають, чому в них не виходить».
  • «Тому, якщо навчився управляти 1 тис. га, то зможеш розпоряджатися і 100 тис. га, і 500 тис. га».
  • «Я - selfmade, я досить різкий у своїх висловлюваннях, не сильно уникаю якихось кутів».
  • «Не люблю корупцію. Вона одна з найбільших гальм економіки».
  • «У нашій країні, навіть якщо ти робитимеш усе нормально і правильно, тобі, швидше за все, доведеться йти на якісь компроміси з корумпованими чиновниками».
  • «На якомусь етапі забудь про родичів та друзів. Усі рівні. Тільки почнеш розпускати соплі — все пропало. Я ні з ким із друзів не працюю. Я в цьому відношенні категоричний, звільнив половину родичів. Ті, що залишилися, трудяться на найважчих позиціях. Вони мають бути зразком, або піти».
  • «Гроші - це свобода, а свобода — моя базова потреба».
  • «Потрібно поспішати, але треба поспішати повільно».
  • «Миронівський Хлібопродукт» — це не Косюк. Це переважно молода команда. Від Косюка залишилася стратегія «куди йдемо» і, можливо, ключові кадрові призначення».
  • Я щаслива людина, причому щаслива щохвилини. І я не робитиму речей, які роблять мене нещасним».
  • «Я ж не керую заводом, машинами, операційними процесами. Я думаю, як зробити щасливою людину. Зроби його щасливішим, і він буде ще ефективнішим. Якщо це робота, то я працюю 24 години», — каже власник МХП.
  • «Я намагаюся організувати все так, щоб МХП стало їхнім життям за їхнім бажанням. Я вірю, що можу знайти певну кількість людей, які розділять моє ставлення до цієї компанії і будуть жити цією компанією так само, як я живу. Для мене це важливо. Пошук таких людей як видобуток золота. Тобі треба перевалити багато порожньої руди, щоб знайти щось дороге», — вважає Ю. Косюк.
  • «Людина залишиться у центрі основних процесів. Люди — головне, що потрібне компанії. Решта — це похідне».
  • «Немає поганих і добрих співробітників — усі вони є продуктами системи. Безконтрольність, нечіткі постановки завдання, неправильна мотивація руйнують людей».
  • «Сьогодні важливі твої навички, наскільки ти «гориш», наскільки швидко навчаєшся, наскільки ти високоадаптивний. Це важливіше за твій диплом, який ти десь там отримав».
  • «Мені завжди щастило з людьми. Компанія МХП швидко зростала. Я біг попереду, за мною бігли дуже енергійні люди, підхоплювали ідеї, проекти, реалізовували, бігли ще швидше. Це люди-драйв, люди-зірки, штурмовики, які мають вирішувати цікаві та складні завдання. І має бути великий масштаб організації, щоб цьому штурмовику забезпечувати нові об'єкти штурму і в жодному разі не навантажити його рутиною та обов'язком упорядковувати те, що він наштурмував», — каже Юрій Косюк в інтерв'ю з Leadership.
  • «Сьогодні важливо, наскільки у тебе розвинені soft-skills, наскільки ти гориш, швидко навчаєшся, наскільки ти високоадаптивний, який team member — чи можеш ти працювати в команді. Зараз це важливіше за твій диплом», — сказав Косюк в інтерв'ю Big Money.
  • «Раніше сильно хвилювалися з приводу «плинності», а потім зрозуміли, що це навіть добре. Тому що нові люди приходять із новими ідеями».
  • «Критична річ усередині компанії — це чесність. Збрехавши один раз, ми настільки далі починаємо не довіряти людині, що зникає сенс спілкування з нею. Ми дисконтуємо кожну його заяву, кожну його ідею, бо є підозра, що вона бреше».

Регалії: Герой України (з врученням Ордену Держави, 2008).

Що говорять/пишуть про Юрія Косюка

«У нас інноваційна команда та дуже драйвовий власник та драйвова команда топ-менеджменту. Інновація – одна із наших цінностей. Тому ми за них боремося, ми їх шукаємо, постійно оновлюємось. Щоранку ми прокидаємося з розумінням, що треба бігти далі. Що все добре, що ми робили вчора, залишилося вчора, але щоб бути лідерами, тобі потрібно вдосконалювати процес, постійно шукати щось нове», — Ксенія Прожогіна.

«Ми починаємо з людиною розбирати, що в неї відбувається: або в неї відбувається щось у сім'ї, і їй потрібно допомогти; або у колективі щось складається; або ж йому дали проект, який йому не цікавий», — додає Ксенія Прожогіна (листопад 2018 р.).

«Після участі в MHP accelerator ми стали помітнішими на ринку. Тепер про нас знають. Це дозволило провести пілотні проекти та підписати договори з декількома аграрними компаніями України. Навесні плануємо запустити ще один пілотний проект із МХП, щоб перевірити і, можливо, також інтегрувати наш новий продукт», — коментує CEO Meteotrek, випускник першої програми MHP accelerator Леонід Власов (лютий 2019 р.).

«З придбанням МХП нашої компанії ми нарешті зможемо вивільнити всі свої внутрішні потенціали, які накопичувалися в компанії протягом багатьох років. За підтримки нового стратегічного власника, з ентузіазмом наших співробітників, прихильністю наших фермерів, лояльністю наших споживачів, Perutnina Ptuj, безумовно, вийде за межі регіонального простору. Ми увійдемо в простір, про який давно мріяли! - Прокоментував Енвер Шишич, генеральний директор Perutnina Ptuj (лютий 2019 р.).

«Шквал критики ми отримали за програмою компенсації вартості будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів. За цією програмою більше коштів отримав агроіндустріальний холдинг «Миронівський Хлібопродукт» (МХП) Юрія Косюка, бо мав найбільший інвестиційний проект. Але чомусь мало хто згадував про те, що загалом ці дотації отримали майже 30 виробників на будівництво та реконструкцію 51 об'єкту у розмірі 1,3 млрд грн. У тому числі і малі фермери, і іноземні фермери, які зареєстровані як суб'єкти господарювання та працюють в Україні. І вони всі задоволені», — наголосила Ольга Трофимцева (квітень 2019 р.).

«Кошти прямують на розвиток інфраструктури. Окрім цього, птахофабрика щороку виділяє на підтримку комунальних підприємств громади 850 тис. грн. Участь та перемоги у конкурсах грантів від Благодійного фонду холдингу МХП «Урожай — громаді» дозволяють реалізувати цікаві та корисні проекти щодо розвитку громадської інфраструктури селищ, загальний бюджет яких щороку сягає 500 тис. грн», — поділився Олександр Яременко (серпень 2019 р.)

Стиль життя

Основним хобі Юрія Косюка є МХП, звідси — захоплення інноваціями та нововведеннями. Також цікавиться історією, захоплюється спортом та подорожами. Про себе: «Я – жайворонок. О 6-й годині ранку я вже на ногах».

Сім'я: Дружина Олена Косюк, навчалася з ним в одній групі — директорка департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції МХП. Син Іван, 2000 р.н., здобуває освіту в Америці.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 14 січня 2022