Зернові запаси України перебувають на критично низькому рівні через відсутність фінансування — Держрезерв
Зернові запаси в Держрезерві України знаходяться на критично низькому рівні через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей відомства.
Про це заявили в Державному агентстві резерву України, пише «Укрінформ».
«Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету протягом останніх 10 років, на сьогоднішній день запаси зерна знаходяться на критичному рівні», — йдеться у повідомленні.
Відмічається, що асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, у тому числі зерна нового врожаю, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» не передбачені. Крім того, у Держрезерві звернули увагу, що у 2021 р. єдиним джерелом асигнувань залишаються надходження спеціального фонду державного бюджету від реалізації матеріальних цінностей відомства.
Згідно із повідомленням, станом на 1 вересня 2021 р. фактичні надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву становили 215,5 млн грн, з яких асигнування на накопичення — 193,9 млн грн.
«Навіть для виконання в повному обсязі плану освіження матеріальних цінностей державного резерву на 2021 р. Держрезерву необхідні додаткові асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 млн грн», — прокоментирвали у відомстві.
В Держрезерві підкреслили, що такий стан справ з державним матеріальним резервом України може призвести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не буде мати джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави.
Крім того, відомство кожного року направляють звернення до Міністерства економіки України щодо виділення коштів для поновлення та освіження матеріальних цінностей державного резерву.
Нагадаємо, що за станом на 16 вересня 2021 року в Україні намолотили 45,7 млн т зернових та зернобобових культур з площі 10,4 млн га або 65% до прогнозу при середній врожайності 4,39 т/га.