28 жовтня 2024, 17:11, Україна

Фахівці фіксують відставання у фазах розвитку озимих культур

Агрометеорологічні умови, які склалися у цьому році, призвели до відставання у фазах розвитку озимих культур на два-три тижні від середніх багаторічних строків. Про це йдеться в аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні (за інформацією НААН).

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«За багаторічними спостереженнями для безпечної перезимівлі рослини на цей час повинні б були мати фазу розвитку «початок кущіння». Лише на окремих площах у західних, Одеській та місцями у центральних областях, де у вересні пройшли ефективні дощі, у озимих спостерігаються фази «листоутворення» та «формування кореневої системи», — йдеться у повідомленні.

Посіви з затримкою сходів, через слабкий розвиток, будуть знаходитися у зоні ризику, їхній стан та зимостійкість буде залежати лише від погодних умов у листопаді та у зимовий період, зазначають фахівці.

Середня дата припинення вегетації озимих культур в Україні припадає на середину листопада, найбільш пізня — кінець грудня. У зв’язку із суттєвим потеплінням зимового періоду досить часто на півдні країни повільна вегетація може тривати майже всю зиму, або ж період перезимівлі обмежується кількома тижнями.

Враховуючи прогноз погоди на кінець жовтня-початок листопада ранні строки припинення вегетації у нинішньому році є малоймовірними, додали в НААН.

Читайте також: Дощі суттєво поповнили вологозапаси у ґрунті — Укргідрометцентр

  • В Україні озимими культурами засіяли майже 5,4 млн га, з них зерновими — 4,33 млн га.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.