Польські фермери назвали нову причину своїх протестів на кордоні з Україною
Польські фермери заблокували пункт пропуску «Медика-Шегині» на кордоні з Україною. Протест є наслідком інтенсивної роботи над підписанням угоди з країнами Меркосур і відсутності чіткої позиції польського уряду з цього приводу. Про це пише Farmer.pl.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Довго відкладена торговельна угода Меркосур, яка включає Бразилію, Аргентину, Уругвай і Парагвай, була узгоджена в 2019 році, але з того часу в основному гальмувався запереченнями Франції.
На кордоні з’явилися не лише місцеві, а й селяни з інших частин воєводства. Підтримку анонсують і фермери з усієї країни.
«Ми просто хочемо показати владі, що фермери все-таки єдині, що ми ще боремося в цьому питанні, щоб цей договір не підписувався таким чином, бо це розвалить наше господарство», — каже фермер Пьотр Кендзьор.
Як наголошує фермер, наслідки угоди з Меркосур відчує не лише агросектор, а й уся економіка.
Фермери, які з'явилися на кордоні, вважають, що підписання угоди можна зупинити. Вони стверджують, що хочуть уникнути проблем, які спричинить його підписання.
«Ми налаштовані оптимістично і думаємо, що суспільство знову побачить, що ми маємо рацію, як ми були праві із зараженою їжею з України, технічною пшеницею і так далі, а тепер ми маємо рацію щодо угоди з Меркосур», — сказав фермер Ян Варденга.
Проте оптимізм аграріїв обережний, оскільки вони не довіряють самому міністру сільського господарства.
«Він нам обіцяв сільськогосподарський податок на рівні 2023 року, розрахований у 2024 році. Він збрехав. Він обдурив нас. Він пообіцяв нам, що для фермерських господарств, які мають фінансові проблеми, вони зможуть просити мерів про звільнення від останнього внеску податку. Він збрехав. Він обдурив нас. Міські голови не отримували грошей від Мінагрополітики на ці списання. Ми трохи не довіряємо міністру. Прем'єр-міністр є єдиною людиною в цій країні, яка має право відхилити цю угоду», — додав Варденга.
22 листопада польські фермери анонсували протест на кордоні з Україною. Основною причиною вони назвали вихід міністра сільського господарства з підписаної навесні угоди з аграріями. Йдеться про відсутність обіцяного звільнення від сільгоспподатку. Ще одна причина протесту — зниження ставок екосхеми.
Читайте також: Фермери в Європі почали протести проти торгової угоди з Меркосур
- Раніше Франція намагалася переконати Польщу об’єднати зусилля, щоб заблокувати торгову угоду між ЄС і Меркосур.
- Польща хоче об’єднати зусилля з Францією та Італією, щоб заблокувати торгову угоду між Європейським Союзом і Меркосур.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.