Bloomberg: Франція намагається змусити Польщу заблокувати торгову угоду з латиноамериканським блоком Меркосур

Франція сподівається переконати Польщу об’єднати зусилля, щоб заблокувати торгову угоду між Європейським Союзом і латиноамериканським блоком Меркосур, яка розроблялася чверть століття, пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

Кабінет прем’єр-міністра Мішеля Барньє прагне переконати Варшаву сформувати коаліцію проти Меркосур через побоювання, що Європейська комісія, очолювана Урсулою фон дер Ляєн, наполягає на переговорах щодо укладення грандіозної угоди до кінця року.

За їхніми словами, країни з сильним сільськогосподарським сектором, такі як Австрія, Угорщина та Ірландія, потенційно можуть приєднатися до Франції, заперечуючи проти угоди.

«Ми не проти вільної торгівлі, але ця угода неприйнятна як така. Коли ми нав’язуємо собі норми та стандарти, наші торговельні партнери повинні робити те саме, інакше ми стріляємо собі в ногу та завдаємо шкоди нашим фермерам і компаніям», — сказав Bloomberg міністр із європейських справ Франції Бенджамін Хаддад на полях саміту в Будапешті.

Довго відкладений торговельний пакт Меркосур, який включає Бразилію, Аргентину, Уругвай і Парагвай, був узгоджений в 2019 році, але з того часу в основному гальмувався запереченнями Франції.

Двоє людей, близьких до президента Еммануеля Макрона, заявили, що спроба Франції заблокувати угоду залишається далекою перспективою, оскільки, згідно з правилами ЄС, Парижу знадобляться чотири країни-члени, які представляють 35% населення, щоб сформувати блокуючу меншість.

Німеччина, яка представляє близько п’ятої частини населення ЄС, рішуче підтримує угоду разом з Італією та Іспанією. 

Тим часом французькі фермери люто виступають проти угоди, оскільки вони побоюються, що південноамериканські експортери можуть скоротити свої прибутки за рахунок дешевших товарів.

Франція протягом тривалого часу була головним противником угоди та продовжує закликати до «дзеркальних положень», які гарантують, що виробничі обмеження, які обтяжують європейських фермерів, застосовуються до їхніх конкурентів у Меркосур.

У відповідь на занепокоєння Франції комісія розглядає пакет компенсацій для місцевих фермерів.

Паскаль Лекамп, депутат від партії Макрона та колишній керівник французького експортного агентства Business France, попередив, що будь-яка фінансова компенсація навряд чи заспокоїть фермерів, які вже борються з низькими цінами та поганою погодою.

Французькі аграрії просять уряд про допомогу, оскільки цьогорічний врожай пшениці може стати найгіршим за 10 років

Читати також

Профспілки французьких фермерів закликали до демонстрацій пізніше цього місяця, оскільки джерела, близькі до переговорів, кажуть, що комісія може підписати угоду на полях саміту G-20 у Ріо в листопаді.

Брюссель також може запропонувати тимчасово реалізувати частину угоди, щоб уникнути тривалого процесу ратифікації, який потребує схвалення кожним національним парламентом.

Розділ означатиме, що торгова частина угоди буде «тільки для ЄС», тобто для неї не потрібна буде одностайність держав-членів і лише схвалення Європейського парламенту, оскільки вона охоплюватиме лише повноваження на рівні ЄС. Брюссель сподівається, що це прискорить реалізацію угоди, навіть якщо остаточне дозвіл на решту угоди залишиться в очікуванні. Проте залишаються побоювання, що такий крок Брюсселя може ще більше посилити євроскептицизм.

Лекамп назвав недемократичним «трюком» можливість того, що Фон дер Ляєн розділить угоду на дві частини та ухвалить ключові положення про торгівлю на тимчасовій основі, незважаючи на спротив Франції.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus