Сьогодні, 11:06 Зерно

Польща збільшила свої стратегічні запаси зерна до рекордних обсягів

Польща збільшила свої запаси зерна до рекорду, намагаючись підвищити продовольчу безпеку, якщо екстремальні погодні умови або геополітичні події придушать поставки. Про це пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Агентство державних резервів, яке не розголошує точний розмір і місце розташування запасів, має резервний запас протягом десятиліть. Це незважаючи на те, що країна є нетто-експортером зерна і наразі має достатньо запасів, особливо після того, як транскордонні потоки з України зросли.

«Скільки себе пам’ятаю, Польща зберігала стратегічні запаси продовольства, в тому числі зерна. Але ми ніколи не мали таких великих стратегічних запасів зерна, як сьогодні», — сказала в інтерв’ю минулого тижня Агнешка Богуцька, директор Агентства стратегічних резервів Польщі.

Це ще один приклад зусиль уряду підготуватися до потенційних криз. Наприклад, Норвегія створює запаси зерна, Фінляндія зберігає його десятиліттями, а Швеція планує відновити запаси разом із насінням і добривами.

Богуцька сказала, що Польща поступово поповнювала свої запаси з 2010 року, переважно на випадок сильної посухи чи повені. Один із рідкісних випадків, коли запаси використовували, був у 1997 році, коли повінь забрала життя понад 50 людей і завдала збитків на мільярди доларів.

Поточний план польського відомства, який охоплює період 2022-26 років, був розроблений до вторгнення росії в Україну та ґрунтувався більше на уроках, отриманих із посух, повеней і пандемії Covid, сказав керівник агентства Ян Райхель. Війна буде одним із факторів, який може бути врахований в оновленому плані, сказав він.

«Через війну в Україні або посилення погодних явищ, пов’язаних зі зміною клімату, останнім часом питання продовольчої безпеки стало більш актуальним», — сказав Райхель.

Читайте також: Польські фермери знову перекривали кордон з Україною і обіцяють вкотре поновити протести. Про латиноамериканську загрозу, російський слід і фантомний біль українських аграріїв

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.