Уряд скасував ліцензування експорту агропродукції. Це не стосується поставок до 5 країн ЄС
Кабінет Міністрів України з 1 грудня 2024 року скасував режим ліцензування окремих видів агропродукції. Йдеться про зернові, бобові, олійні культури та олію. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Уряду 29 листопада 2024 року, повідомляє Мінекономіки.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«З 1 грудня запрацює режим експортного забезпечення, який дозволить в автоматичному режимі відстежувати експорт окремих видів агропродукції. Щоб запобігти подвійному контролю з боку держави ми скасовуємо ліцензування експорту відповідних сільськогосподарських товарів, яке раніше запровадили для повернення валютної виручки. Це спростить умови ведення бізнесу для експортерів агропродукції», — пояснив заступник Міністра економіки — Торговий представник України Тарас Качка.
За його словами, скасування режиму ліцензування аграрної продукції необхідно для недопущення непорозумінь під час митного оформлення експорту.
Натомість ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі залишається без змін.
Читайте також: Уряд запустив режим експортного забезпечення. Анатолій Косован розбирає, як і коли зміняться правила експорту
- 31 жовтня 2023 року Кабмін оприлюднив постанову № 1132, яка має на меті підготовку до введення нових правил експорту зерна. Постанова регулювала виключно формування переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. Тобто фактично передбачала, які компанії в подальшому будуть підпадати під нові правила експорту та відшкодування ПДВ.
- 29 жовтня стало відомо, що Уряд запровадив режим експортного забезпечення на період дії воєнного стану. Він стосується 14 видів агропродукції.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.