5 грудня 2024, 10:23, Світ

Cargill скоротить персонал у США та інших підрозділах на 5%

У вівторок міжнародний трейдер сировинних товарів Cargill почав звільняти співробітників по всій своїй мережі в США та у інших країнах присутності, щоб скоротити чисельність персоналу на 5%, повідомляє Reuters.

Компанія зіштовхнулася зі спадом прибутковості в сегментах великої рогатої худоби, зернових та олійних культур.

У Cargill працює понад 160 000 співробітників по всьому світу, і представник компанії заявив, що скорочення торкнуться всіх регіонів присутності.

«Компанія переживає циклічний спад, — пояснює Кріс Джонсон, директор з агробізнесу S&P Global Ratings. «Безумовно, їхня орієнтованість на яловичину є причиною того, що вони зіткнулися зі значним недоотриманням прибутку».

Конкурент Cargill, компанія Archer-Daniels-Midland, яка не займається яловичиною, заявила у вівторок, що прагне контролювати витрати, оскільки складний сировинний цикл, ймовірно, триватиме до 2025 року.

Вартість великої рогатої худоби для переробників яловичини різко зросла після того, як посуха зменшила кількість пасовищ, що змусило власників ранчо скоротити стадо до найнижчого за останні десятиліття розміру. Американська м'ясопереробна компанія Tyson Foods заявила в понеділок, що закриває завод з виробництва яловичини та свинини в Канзасі.

На думку аналітиків, бізнес Cargill з переробки олійних культур також знаходиться під тиском нестабільного попиту на біопаливо і зниження маржинальності переробки.

Велика пропозиція сої та кукурудзи призвела до того, що ціни на ці культури досягли чотирирічного мінімуму, що вдарило по зернопереробному бізнесу Cargill, ADM та інших конкурентів, таких як Bunge.

Раніше Cargill заявляла, що зазнає структурних змін після недосягнення внутрішніх цілей щодо прибутку. Компанія повідомила, що її дохід у 2024 ФР, який закінчився в травні, склав $160 млрд, що нижче рекордних $177 млрд у попередньому році.

«Ми вважаємо, що ці стратегічні зміни дійсно вплинуть на прибутковість компанії, але це буде багаторічний процес», — підсумував Джонсон.

Читайте також:

  • В топ-5 експортерів українського зерна тільки дві вітчизняні компанії. Cargill на п’ятому місці.
  • Viterra уклала угоду про купівлю п’яти складських і перевалочних майданчиків у Cargill.