29 грудня 2024, 12:00, Переробка

Експорт молочних продуктів у листопаді сповільнився, але з початку року виріс на 31%

У листопаді 2024 року сповільнився експорт молочних продуктів. Ймовірно це сталося через дефіцит молока-сировини, зростання виробничих витрат через падіння світових цін на молочні продукти та сезонний спад на ринку напередодні свят. Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

За попередніми даними Держстату, в листопаді 2024 року Україна експортувала 37,4 тис. т молочних продуктів на суму $21,94 млн. Так, натуральні обсяги експорту збільшились лише на 1% проти жовтня цього року, водночас зросли на 31% проти листопада 2023 року.

За 11 місяців поточного року було експортовано 350,6 тис. т молочних продуктів на суму $274,8 млн. В натуральних обсягах молочний експорт збільшився на 9%, а грошова виручка — на 15% до минулорічного періоду.

Головними експортними категоріями в листопаді в грошовому вимірі були сири (28%), молоко сухе та згущене (26%), масло вершкове (21%) та казеїн (12%).

Високі ціни та інфляція вплинули на скорочення споживання в Україні молочних продуктів вітчизняного виробництва, зазначають в асоціації.

В АВМ додали, що з початку року в Україну зросли поставки в грошовому еквіваленті вершкового масла (+17%), сирів (+9%) та морозива (+23%). Водночас по іншим позиціям спостерігалося скорочення.

Читайте також: Ціни на молочні продукти в Україні зростають, а споживання скорочується. Це може сприяти зниженню цін на молоко-сировину — експерт

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.