Вчора, 14:05 Україна

Норму про скасування фермерських господарств виключили з закону 6013 — Слободяник

У процесі доопрацювання законопроєкту №6013, який скасовує Господарський кодекс України, вдалося виключити норму про ліквідацію фермерських господарств. Як повідомив виконавчий директор «Всеукраїнської асоціації громад» Іван Слободяник під час слухань у Верховній Раді голова парламенту Руслан Стефанчук запевнив, що ця суперечлива частина була прибрана.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Завдяки зусиллям нашої асоціації законопроєкт більше не зачіпає інтереси фермерських господарств. Вони продовжать функціонувати як форма підприємницької діяльності», — зазначив Слободяник.

Фермерські господарства, які займають ключове місце в українському агросекторі, продовжать свою роботу за існуючими правилами. Водночас законопроєкт №6013 передбачає реорганізацію інших форм бізнесу, включаючи приватні сільськогосподарські підприємства та дочірні компанії.

Експерти сподіваються, що подальше доопрацювання закону зробить його більш збалансованим і врахує особливості різних форм господарської діяльності в Україні.

У «Всеукраїнському конгресі фермерів» серед недоліків законопроекту 6013 назвали наступні: 

  1. Фермерські господарства вимушені будуть не лише витрачати свій час на процедури перереєстрації юридичної особи, але й оплачувати дороговартісні юридичні процедури. 
  2. Зобов'язання оприлюднення всіх редакцій статутів, контрактів, рішень наглядової ради, фінансової звітності, переліку  афілійованих осіб створять платформу для рейдерства та інших злочинних дій, пов’язаних з посяганням на земельний ресурс фермерського господарства.
  3. Скасування ГК України означатиме скасування державних закупок сільськогосподарської продукції за державним контрактом, які складають вагому частину доходів фермерських господарств.
  4. Фермерські господарства будуть позбавлені можливості отримання державної підтримки, яка на даний час базується на особливому статусі фермерських господарств, адже вони стануть в один ряд з компаніями, які складаються з бізнес капіталів. 

Читати більше: Немає Господарського кодексу — немає фермерського господарства? Що очікує аграріїв після скасування ГК?

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.