Вчора, 17:08 Елеватори

НІБУЛОН створив цифровий двійник елеватора. Цьогоріч планують ще впровадити ШІ в основні напрямки роботи

«НІБУЛОН» створив цифровий двійник елеватора, де відображається кожна операція. Про це йдеться в матеріалі Forbes.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

ІТ-команді «НІБУЛОНу» 60 людей, але для створення цифрових двійників залучили компанію IT-Enterprise. Тепер агрохолдинг може контролювати процес від поля до відвантаження замовнику в реальному часі, каже засновник IT-Enterprise Олег Щербатенко.

Цифровий двійник — це віртуальна копія виробництва, яка оновлюється в реальному часі на основі даних з сенсорів та інших джерел. Цифрові клони елеваторів агрохолдингу розроблені на базі ERP-системи IT-Enterprise та інтегровані з іншими бізнес-процесами компанії: логістикою, трейдингом та фінансовим обліком.

За допомогою цієї системи «НІБУЛОН» може точно розрахувати собівартість кожної партії зерна в обігу.

Цифровий двійник дозволяє компанії заощадити на кожному виробничому процесі: від логістики до зберігання. Зокрема, превалювати зерно меншою кількістю співробітників, економити на електроенергії та логістиці за допомогою побудови оптимальних маршрутів.

У межах проєкту «НІБУЛОН» створив мобільний застосунок для контрагентів, окремий мобільний застосунок для співробітників, а також чат-бот для постачальників, які в онлайн-режимі отримують необхідні документи, а компанія бачить, скільки машин прямує до елеваторів. Це дозволяє зекономити час розвантаження та уникнути черги. Крім того, результати лабораторних досліджень зерна автоматично надходять у систему.

Цьогоріч «НІБУЛОН» планує впровадити штучний інтелект в основні виробничі напрямки діяльності: елеватори, агро та логістику.

У роботі елеваторів ШІ буде аналізувати стан авто, наявну в ньому вагу та загалом процес відвантаження за допомогою аналізу фото та відео. Крім того, на ШІ планують покласти додатковий аналіз лабораторних досліджень. У агронапрямку компанія планує використовувати ШІ для прогнозування агрооперацій, покращення врожайності та аналізу руху техніки.

Читайте також: Торік НІБУЛОН інвестував в модернізацію елеваторів $6 млн

  • НІБУЛОН використовуватиме штучний інтелект для зменшення собівартості гуманітарного розмінування.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.