Вчора, 15:10 Переробка

Галс Агро планує вперше експортувати біометан до Європи наприкінці лютого

Компанія «Галс Агро» планує вперше експортувати біометан до Європи наприкінці лютого. Про це повідомив керівник напрямку ВДЕ Олег Рябов, пише «Інтерфакс-Україна».

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Треба розуміти, що світ не ідеальний, і країна у війні. Але робити прогнози можна. Думаю, під кінець лютого буде перша транзакція, може друга-третя декада місяця», — сказав він.

При цьому він зазначив, що компанія веде переговори з європейцями, але поки не підписувала контракти, оскільки не може гарантувати конкретні обсяги та дати постачання через низку невирішених бюрократичних питань.

«Розумієте, цей шлях ще не пройдено жодною компанією. І є ще дуже велика кількість бюрократичних питань. Чесно кажучи, ні ми як Україна, ні Західна Європа поки що не готові до фізичного оформлення експорту біометану. На найвищому рівні — так, всі за, ніхто не проти, але потім певні проблеми виникають одна за одною», — зазначив Рябов.

За його словами, є питання з боку енергетичної митниці, яка намагається «підстрахуватися, що жоден куб природного газу не вийде за кордон під виглядом біометану», а також низка процедурних питань щодо взаємовідносин між операторами газорозподільних мереж, газотранспортної системи та підземних сховищ газу.

«Галс Агро» закачала до ПСГ вже приблизно 400-450 тис. куб. м біометану з огляду на середню місячну потужність заводу в 200-240 тис. куб. м.

Рябов пояснив, що не варто надто акцентувати на обсягах партій біометану.

«Йдеться про тестову транзакцію. Це може бути і 1 куб. м, але головне — проторити цей шлях», — зазначив він.

Читайте також: Цьогоріч в Україні почнуть працювати ще 4 біометанові заводи — Гелетуха

  • З початку жовтня компанія VITAGRO почала закачувати біометан до української ГТС. Добовий об’єм газу, що потрапляє до ГРМ становить близько 6 тис. куб м.
  • Другою українською компанією, яка почала постачати біометан власного виробництва, стала «Городище-Пустоварівська аграрна компанія» (ГОПАК), що входить до агрохолдингу «Галс Агро». За інформацією ExPro, компанія закачує до підземних сховищ газу близько 2-3 тис. куб м біометану на добу. 

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.