VITAGRO вперше подав біометан до газотранспортної системи України. Це дасть старт експорту

Група компаній VITAGRO разом зі спеціалістами Хмельницької філії Газорозподільних Мереж України вперше подали біометан до газотранспортної системи України. Це дасть старт експорту українського біометану, повідомила пресслужба компанії.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Як зазначили у VITAGRO, це перший і єдиний подібний досвід для всієї енергетичної галузі України. Протягом стартових днів роботи завод працює на потужності 60-70% від запланованої. Надалі спеціалісти компанії будуть поступово збільшувати об’єми виробництва та закачування. Зараз добовий об’єм газу, що потрапляє до ГРМ становить близько 6 тис. кубічних метрів.

На повну потужність завод може вийти вже до кінця жовтня 2024 року. Паралельно у групі компаній VITAGRO працюють над тим, щоб налагодити експорт біометану. Компанія вже має всі необхідні дозвільні документи і як тільки накопить у газосховищах достатні об’єми, одразу зможе починати продавати біометан іноземним покупцям.

«Ми впевнені, що якщо процедура працюватиме коректно, то вже у листопаді можна буде говорити про перший досвід експорту українського біометану за кордон. Також ми розраховуємо, що це стане значним кроком до гармонізації вітчизняного та європейського ринку біометану по аналогії з ринком електричної енергії. Зараз ми проходимо перші кроки — крім налаштування роботи самого заводу, активна робота ведеться з операторами ГТС, ГРМ, Укртрансгазу, постачальником технології щодо відпрацювання всіх процедур, взаємодії між компаніями. Додатково хотів би відмітити злагоджену роботу всіх учасників ринку, партнерів та співробітників компанії, які доклали неймовірних зусиль, щоб ця подія відбулась», — розповів керівник департаменту відновлюваних джерел енергії групи VITAGRO Володимир Івахів.

За словами директора з розвитку та інвестицій групи компаній VITAGRO Сергія Савчука, загальний обсяг інвестицій у біометановий завод складає 6 млн євро. Група інвестувала в нього власні кошти, а повернути інвестиції планували за 5 років повноцінної роботи.

«Зараз строки дещо зміщуються через минулу затримку з державним регулюванням щодо експорту біометану, але тепер, коли всі процедури розроблено і затверджено на рівні законодавства, ми можемо точніше прогнозувати свою роботу та створювати нові інвестиційні проєкти. В тому числі плануємо залучати до таких проєктів і зарубіжних партнерів», — додав він.

Для виробництва біометану VITAGRO буде використовувати як власну так і покупну сировину. Перш за все, це відходи тваринництва та рослинництва. Крім біометану на заводі підприємства будуть отримувати твердий і рідкий дигестат, що використовуватиметься компанією в якості органічних добрив.

Читайте також: VITAGRO побудував біометановий завод за €6 млн. Але його «не вмикають в розетку»

  • У березні Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №9546 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану».
  • У різних областях України загалом є 22 замовники, які зацікавлені у приєднанні біометанових заводів до газорозподільних мереж у різних областях.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus