Сьогодні, 18:00 Україна

Через аномально теплу зиму на півдні аграрії змушені були у січні вносити фунгіциди на посівах озимих зернових — фахівець

Аномально тепла зима та перепади температур, приморозки, відлиги впливають на розвиток патогенів навесні під час відновлення вегетації рослин. Про це розповів Сергій Уваров, менеджер з розвитку агротехнологій у північно-східному та західному регіоні LNZ Group.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Загалом, все залежить від температури та вологи, які є оптимальними для розвитку тієї чи іншої хвороби. Для прикладу, аномально високі температури в першій декаді січня в південних регіонах нашої країни спонукали аграріїв до внесення гербіцидів на посівах озимих зернових. Не виключено, що з подальшим наростанням температур, необхідним буде раннє внесення фунгіцидів. Основна хвороба, яка буде поширюватися в даних умовах, це септоріоз», — каже він.

За словами Уварова, флутріафол, тіофанат-метил, прохлораз і карбендазим мають слабкий контроль септоріозу пшениці, якщо їх вносити окремо.

«Беручи до уваги, що засоби захисту бренду Defenda це однокомпонентні препарати, ми завжди рекомендуємо вносити їх в бакових сумішах для підвищення ефективності дії. Так, поєднання карбендазиму з флутріафолом є ефективним рішенням щодо контролю септоріозу пшениці», — зазначив Уваров.

Він додав, що септоріоз вражає рослини пшениці озимої впродовж всієї вегетації та по всій території країни через широкий діапазон умов для розвитку: температура від +9 до +30 °С та наявність краплинної вологи. За випадання дощів, підвищення відносної вологості повітря та вітряної погоди можна очікувати прогресування цієї хвороби.

Читайте також: Календарна зима цьогоріч найтепліша за останні 20 років — Укргідрометеоцентр

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.