LNZ Group

Виробництво зернових, олійних, насінництво, ЗЗР
26164

LNZ Group — вертикально-інтегрований агропромисловий холдинг. Група створена на базі Лебединського насіннєвого заводу та спеціалізується на торгівлі насінням цукрових буряків, кукурудзи, соняшника та ріпака, вирощуванні сільськогосподарської продукції, тваринництві.

Земельний банк — 80 тис. га.

ТОП 100 латифундистів України

Генеральний директор LNZ Group, основний бенефіціар — Дмитро Кравченко.

LNZ Group у травні 2018 р. придбав «Шпола-Агро Індустрі».

Профіль бізнесу LNZ Group

Структура LNZ Group:

 • 47 агрофірм;
 • спеціалізований завод із виробництва кукурудзи;
 • багатофункціональний завод із виробництва насіння пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшника, льону, спельти;
 • 2 елеватори в Черкаській та Сумській областях;
 • 5 логістичних центрів;
 • сервісна служба;
 • власний митний склад.

Агровиробництво

Земельний банк LNZ Group поділено на 3 виробничо-територіальні кластери: Шполянський кластер (31,3 тис. га), Черкаський лівобережний кластер (9,6 тис. га), Сумський кластер (39 тис. га).

Земельний банк LNZ Group

У компанії найбільші в Україні площі з вирощування гібридної кукурудзи та соняшника.

Ділянки гібридизації кукурудзи у 2019 р. у LNZ Group становитимуть 5 тис. га, ділянки гібридизації соняшника — 1,5 тис. га, озима пшениця — 10 тис. га, кукурудза — 33-35 тис. га, соя — 10 тис. га , соняшник — 13,5 тис. га.

Читати по темі: LNZ Group приобретет еще одно агропредприятие на Сумщине

«Лебединський насіннєвий завод» отримав ліцензію на постачання природного газу та планує оформити таку саму ліцензію на реалізацію електроенергії. Основний вектор постачання енергоносіїв — аграрний ринок.

Елеватори

Читати по темі: Большая двадцатка 2018. Главные открытия/объекты года в сфере АПК

Зернові потужності Шполянського кластеру:

 • елеватор — 51 тис. т одноразового зберігання;
 • модулі тимчасового зберігання — 6 тис. т;
 • підлогові склади — 30 тис. т.

Зернові потужності Сумського кластеру:

 • елеватор — 77 тис. т;
 • підлогові склади — 70 тис. т.

Потужності одноразового зберігання першої черги елеваторного комплексу агрофірми «Вікторія» становлять 44 тис. т, другої — 33 тис. т. LNZ Group інвестувала в цей проєкт $15 млн і планує подальше розширення елеваторних потужностей

Насінництво

LNZ-PRODUCT — виробничий напрямок бізнесу LNZ Group, два сучасні насіннєві заводи.

Читати по темі: Зернышко «один в один»: стратегия семеноводства LNZ Group

Спеціалізований завод із виробництва насіння кукурудзи:

 • потужність — 330 т/добу;
 • кількість співробітників — 130;
 • обладнання — PETKUS, A&K Development Company, Tecflam, IPE Steuerungstechnick, Kamas, Westrup, Simotek.

Багатофункціональний завод:

 •  перша лінія — виробництво насіння пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшнику. Продуктивність — 150-200 т/добу. Друга лінія — виробництво насіння льону, коріандру, спельти, інших культур. Продуктивність — 75 т/добу;
 • виробнича лінія — первинне очищення, калібрування, протруювання;
 • кількість співробітників — 60 осіб;
 • обладнання — KAMAS Westrup, Cimbria, JK Machinery.

Читати по темі: Как «закаляются» семена — экскурсия на завод LNZ Group

Протягом останніх 5 років LNZ Group спільно з канадською компанією NAPG (North American Plant Genetic) досліджували селекційні можливості створення якісного портфеля насіння UNIVERSEED. Лінійка нового бренду насіння UNIVERSEED вироблятиметься на Лебединський насіннєвий завод, який входить до структури LNZ Group.

Зрошувальні системи

У Сумському кластері під зрошенням знаходяться 1,9 тис. га — самохідна система зрошення Western Irrigation Systems компанії Alkhorayef Industries (Саудівська Аравія). У Шполянському кластері 206 га зрошується фронтальною системою Zimmatic виробництва Lindsay (США), 1,78 тис. га — круговою системою Zimmatic Lindsay (США), 77 га – системою краплинного зрошення компанії NETAFIM (Ізраїль).

Дистрибуція

Читати по темі: На АГРО-2019 LNZ Group презентовала запуск новых брендов

Компанія є лідером з дистрибуції насіння цукрових буряків в Україні, одним із лідерів з дистрибуції насіння кукурудзи, соняшнику, ріпаку. Силосні гібриди кукурудзи від компанії LNZ Group вирощуються у світі вже понад 25 років.

LNZ Group пропонує такі варіанти з обробки насіння:

 • додатковий фунгіцидний захист;
 • додатковий інсектицидний захист;
 • мікробіологічні інокулянти;
 • мікродобрива та мікроелементи;
 • гумати;
 • стимулятори росту рослин.

Основні партери LNZ Group — Bayer, DEKALB, BASF, Corteva Agriscience, SESVanderHave, Universeed, Syngenta, Limagrain.

Читати по темі: На украинский рынок СЗР вышел новый бренд DEFENDA

Компанія «УкрАгроПротект» LNZ Group представила нове покоління генеричних засобів захисту рослин під брендом DEFENDA.

У лінійку продукції входить 46 препаратів. Серед них: 23 гербіциди, 6 фунгіцидів, 6 інсектицидів, 7 протруйників, а також регулятор росту, прилипатель, десикант. Вже відомими препаратами над ринком є: гербіциди Сумаро, Аксакал, Бетагард, Напалм, Сора-Нет; фунгіциди Меценат та Абсолют, інсектициди Бомбардир, Альфа Супер.

LNZ Hub

LNZ Hub — технологічний простір для фермерів, власників бізнесу, інвесторів. Фермер сам обирає час і дату, коли йому зручно приїхати, а також напрям, який найбільше цікавить.

LNZ Hub у 2018 р. прийняв понад 300 відвідувачів із 16 областей України, провів екскурсії на 10 ділянках випробування ЗЗР, продемонстрував понад 80 гібридів, показав потужність заводу з виробництва насіння кукурудзи. 

Читати по темі: Экономика стимулятора, «крепкий кукурузный орешек» и генеральная уборка после иностранца: чем удивил и запомнился LNZ Hub

LNZ Group у 2019 р. впроваджує на ринку концепцію mini Hub, в рамках якої на 10 полях по всій Україні буде продемонстровано систему захисту DEFENDA на зернових, олійних та ярих культурах.

Основна концепція демонстрації — показати, як працюють інсектициди, гербіциди та фунгіциди в різних частинах країни, при застосуванні різних технологій. До кінця літа-початку осені компанія продемонструє гібриди кукурудзи UNIVERSEED як зернові, так і силосні.

Також будуть проведені Silage Workshops (силосні воркшопи) у двох локаціях: у Дніпропетровській області та під Переяслав-Хмельницьким. Воркшоп відвідає канадський аграрій-селекціонер Лікар Френсіс Гленн, який створює генетику силосних гібридів USeed.

Сервісне обслуговування

Читати по темі: В LNZ Group создали собственную сервисную службу

У LNZ Group створили сервісну службу обслуговування сільгосптехніки. Сервісна служба займатиметься обслуговуванням та ремонтом техніки холдингу.

У компанії планують обслуговувати такі бренди як New Holland, Vermande, Fendt.

LNZ web

LNZ Group створить перший в Україні аграрний інтернет магазин LNZ web від офіційного дистриб'ютора LNZ-MARKET.

Мета створення такої платформи — надати можливість середньому та малому бізнесу отримати продукцію міжнародно визнаних брендів за такою самою ціною, як для великих агропідприємств без посередників.

У другій половині 2019 р. інтернет-магазин буде запущено у промислову експлуатацію.

А в 2020 році інтернет-магазин планує розширитися до розмірів торгової платформи, таких як prom.ua або rozetka.ua. З метою торгівлі широким асортиментом товарів для аграріїв, такими як: техніка, запчастини, обладнання для складів та елеваторів тощо.

Фінанси

Дозволи АМКУ

2019 р. — дозволив LNZ Group купити агропідприємство «ЕН ЕЙ СІ» (Сумська область)

2019 р. — дозволив компанії «Буримка Хутор Канівці» придбати два аграрні підприємства у Черкаській області — «Агродар-Канівці» та «Канівці».

2018 р. — LNZ Group придбав 100% корпоративних прав компанії «Шпола-Агро Індустрі». Переговори щодо купівлі корпоративних прав тривали з листопада 2017 року.

Соціальна відповідальність LNZ Group

Соціальні проєкти LNZ Group спрямовані на:

 • підтримку закладів освіти та медицини;
 • ремонт доріг;
 • популяризацію та розвиток спорту;
 • підтримку закладів культури;
 • проведення святкових та культурних заходів;
 • підтримку духовності;
 • енергозбереження;
 • благоустрій територій;
 • патріотичне виховання та допомогу АТО;
 • підтримку земляків;
 • Ікс-Фактор.

Читати по темі: LNZ Group — через семенные тернии к зве здам

Історія розвитку LNZ Group

2015 р. — LNZ Group стала офіційним дистриб'ютором «Лімагрейн».

2016 р. — AgriLab розпочав співпрацю з LNZ Group у рамках проекту Europoligon.

2017 р. — LNZ Group з січня 2017 р. розпочала другий етап роботи насіннєвих заводів компанії — надання послуг агровиробникам щодо додаткової обробки насіння інсектицидами та стимуляторами зростання. LNZ Group відкриває вегетаційну кімнату у Шполянщині (Черкаська область).

2018 р. — у квітні LNZ Group розпочав будівництво другої черги елеватора у Сумській області, а у червні елеваторний комплекс агрофірми «Вікторія» розпочав роботу. LNZ Group у липні поповнила рухомий склад для перевезення зерна та придбала 108 нових вагонів-зерновозів типу «хопер». Спеціалізований завод LNZ з виробництва насіння кукурудзи розпочав роботу. LNZ Group виводить на ринок новий бренд генеричних засобів захисту рослин — DEFENDA. LNZ Group 21 грудня відкрила новий офіс у Києві, в якому працюватимуть створений влітку відділ маркетингу та новий відділ агротехнологій, який зараз перебуває на етапі формування.

2019 р. — у LNZ Group створили власну сервісну службу для своєчасного та якісного сервісного обслуговування сільгосптехніки. Лебединський насіннєвий завод наприкінці квітня отримав ліцензію на постачання природного газу і планує оформити таку саму ліцензію на реалізацію електроенергії. На Лебединському насіннєвому заводі буде вироблятися лінійка нового бренду насіння UNIVERSEED. LNZ Group впроваджує на ринку концепцію mini Hub, в рамках якої на 10 полях по всій Україні буде продемонстровано систему захисту DEFENDA на зернових, олійних та ярих культурах. LNZ Group створить перший в Україні аграрний інтернет магазин LNZ web від офіційного дистриб'ютора LNZ-MARKET. 13 серпня LNZ Group провелаперший захід із серії регіональних Днів поля Mini Hub на Одещині. На базі ФГ «Дончук» стартував Mini Hub із вирощування кукурудзи.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Соломонюк Дмитро
Соломонюк Дмитро
Директор з розвитку регіональної мережі
Хмелюк Александр
Руководитель Агродепартамента
Гуменюк Володимир
Директор «ЛНЗ Експорт»
Кравченко Дмитро Вікторович
Голова наглядової ради

Команда

Стукало Тетяна
Керівник розплідника Tevitta
Баранчук Юрій
Менеджер з розвитку агротехнологій у Центральному регіоні
Юськів Микола
Директор з оптової торгівлі Тернопільського регіонального представництва
Гончаренко Євген
Директор представництва в Кропивницькому

Структура компанії

Tevitta
Завод по заморозці овочів, ягід та фруктів
Агрофирма Виктория
Выращивание зерновых и технических культур
Шпола-Агро Индустри
Растениеводство, животноводство