28 березня 2025, 10:05, Елеватори

Ключовим викликом 2024 року для елеваторів став дефіцит запчастин і сервісного обслуговування імпортного обладнання — KMZ Industries

Під час війни елеваторники в Україні стикаються з чотирма основними проблемами: нестачею фінансування для нових проєктів, перебоями з електропостачанням та гострою нестачею кваліфікованих кадрів, а у 2024 році ключовим викликом стала нестача запасних частин та сервісного обслуговування імпортного елеваторного обладнання. Про це розповіли фахівці KMZ Industries.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів 

Як зазначили в компанії, вихід з ринку багатьох іноземних виробників обладнання створив додаткові труднощі для елеваторів, збудованих до повномасштабного вторгнення.

Рішенням для багатьох аграріїв стало звернення до українських виробників.

«За останні три роки у нас є чимало проєктів, коли ми ремонтували або замінювали обладнання іноземного виробництва, або навіть виготовляли та монтували силоси за проєктами, де спочатку мали б бути імпортні ємності. Це мало місце саме тому, що український виробник наразі ближчий в усіх сенсах до українського споживача. Наше виробництво відреагує швидше, а монтажні та сервісні підрозділи доїдуть з Карлівки швидше, ніж з-за кордону. І врешті-решт, ми спілкуємося однією мовою. А головне — якість нашого обладнання на рівні світових лідерів», — розповіла директорка з маркетингу KMZ Industries Наталія Кулаковська.

Інфографічний довідник «Агробізнес Україна. 2023/2024» у розділі «Інфраструктура: Зерносховища» детально аналізує стан галузі. У ньому зібрані дані про існуючі та втрачені елеваторні потужності, а також ключові виклики для ринку. 

Українські аграрії завжди шукають шляхи для розвитку, незважаючи на виклики. І початок нового сезону вкотре доводить їхню здатність адаптуватися та рухатися вперед. KMZ Industries — партнер розділу «Інфраструктура: Зерносховища» і провідний виробник елеваторного обладнання в Україні, який продовжує працювати й підтримувати зерновий ринок навіть у важкі часи.

Роботу над створенням інфографічного довідника провели фахівці агро медіа холдингу Latifundist Media та агенції візуальних комунікацій Top Lead за постійної підтримки Креді Агріколь Банку.

Читайте також: 11-й випуск довідника «Агробізнес України 2023/24»: адаптація агросектору до нових реалій