Японія та Південна Корея продовжать купувати американську пшеницю, але можуть змінити постачальників сої та кукурудзи
Азійські покупці скорочують закупівлі американських сільгосптоварів, оскільки заплановані Вашингтоном збори на судна, пов’язані з Китаєм, і широкі імпортні мита для ключових регіональних торгових партнерів викликають невизначеність і зменшують апетит до американської продукції. Про це пише Reuters.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
План президента Дональда Трампа відродити суднобудування США за допомогою портових зборів у розмірі до $1,5 млн з судів, пов’язаних із Китаєм, змусив експортерів шукати некитайські судна, що, у свою чергу, призвело до зростання витрат на фрахт, що знизило попит на американські сільськогосподарські товари.
«Це робить США тепер непривабливим пунктом призначення для понад половини світового флоту», — сказав Джей О’Ніл, консультант із вантажних перевезень із Канзасу.
За словами трейдерів, проблеми з доставкою та невизначеність у торговельній війні, ймовірно, вплинуть на базові ф’ючерси на сою та пшеницю в Чикаго, які торгуються близько до багатомісячних мінімумів.
«Наразі більшість імпортерів не ризикують імпортувати зі США. Витрати на доставку зросли, і існує стільки невизначеності щодо торгової війни», — сказав сінгапурський трейдер міжнародної компанії, яка продає зернові та олійні культури США в Азію.
Азія купує близько 35% пшениці та кукурудзи, що постачаються по всьому світу. Щодо соєвих бобів, то на Китай припадає понад 60% олійних культур, які продаються у всьому світі.
Незважаючи на те, що інші азіатські імпортери зерна не очікують помсти за тарифи США, обмежена доступність суден і невизначеність торговельної війни негативно впливають на закупівлі, кажуть трейдери.
Очікується, що традиційні покупці пшениці в США, такі як Японія та Південна Корея, продовжуватимуть купувати американські вантажі, однак вони можуть купувати кукурудзу та сою в альтернативних постачальників у Південній Америці та Чорноморському регіоні.
«На даний момент закупівля американської продукції практично припинилася. Але, заглядаючи в майбутнє, ми очікуємо, що Японія та Південна Корея продовжуватимуть купувати американську пшеницю, оскільки вони зобов’язані купувати у США», — сказав другий сінгапурський трейдер.
Покупцям, таким як Японія та Південна Корея, важко перейти від американської пшениці, оскільки вона використовується для безпосереднього споживання людиною, але вони можуть перейти до альтернативних поставок кормового зерна, наприклад кукурудзи та сої.
Більшість імпортерів зерна в Південно-Східній Азії ще не забронювали близько половини своїх потреб на травень, сказав другий сінгапурський трейдер, що робить їх вразливими до дефіциту поставок.
Читайте також: Запропоновані США портові збори для китайських кораблів починають душити експорт сільськогосподарської продукції
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.