Запропоновані США портові збори для китайських кораблів починають душити експорт сільськогосподарської продукції
План президента Дональда Трампа відродити суднобудування США шляхом встановлення підвищених зборів за відвідування американських портів суднами, пов’язаними з Китаєм, спричинив невизначеність на сільськогосподарському ринку країни, оскільки експортерам важко знайти кораблі для відправки товарів за кордон, повідомляє Reuters.
Трамп готує указ про стягнення плати у розмірі до $1,5 млн з суден, які виготовлені в Китаї, ао флоту, який включає такі судна.
Ці потенційні портові збори обмежать доступність суден, необхідних для перевезення сільськогосподарських, енергетичних, гірничодобувних, будівельних і промислових товарів міжнародним покупцям.
Читати більше: Торговельна війна 2:0: як нові мита США вплинуть на ринки сої та кукурудзи — ASAP Agri
Американські фермери, які вже зазнають збитків від мит з боку Китаю, Мексики та Канади, потрапили під перехресний вогонь боротьби за транспортні збори, заявила Американська федерація фермерських бюро.
Нездатність забезпечити океанські вантажні перевезення з травня і далі обмежила їхню здатність продавати такі масові сільськогосподарські продукти, як кукурудза, соєві боби та пшениця, оскільки експортери не впевнені, якою буде остаточна вартість, повідомили Reuters три трейдери з експорту зерна США.
У 2024 році Сполучені Штати експортували сільськогосподарських культур, кормів для тварин і рослинних олій на понад 64 мільярди доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
За даними Farm Bureau, експортери сільськогосподарської продукції можуть зіткнутися з додатковими витратами на транспортування від $372 до $930 мільйонів щорічно. Це означало б значну втрату маржі на глобальних ринках.
Американські експортери сільськогосподарської продукції отримують перевагу над глобальними конкурентами, використовуючи економічно ефективну систему внутрішнього транспорту для переміщення продукції на ринок, сказала Алекса Комбелік, виконавчий директор Американської асоціації виробників сої.
«Коли ви додаєте витрати на цю ефективну систему, вона стає неефективною. У нас більше немає конкурентної переваги», — сказав Комбелік.
На початку березня Китай запровадив імпортні мита на американську агропродукцію та харчові товари загальною вартістю $21 млрд.
Віолетта Громова, Latifundist.com, 2025 р.