Вчора, 17:03 Переробка

В Лідеа розповіли, які нові методи продажів насіння з «білих мішків» зараз використовують фальсифікатори

На заводі «Лідеа Україна» спостерігають широкий «наступ» нелегального насіння на українському ринку, розповів в інтервʼю Latifundist.com керівник відділу розвитку продуктів Lidea Seeds Ukraine компанії «Лідеа Україна» Дмитро Нерода.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Якщо ще 3-5 років назад практично весь ринок був прозорий, зараз ми бачимо, що близько 20% продажів ніяк не кореспондується з обсягами, виробленими і реалізованими насіннєвими заводами. Тобто це посівний матеріал сумнівного походження», — визнає Нерода.

За його словами, нелегальний ринок насіння в Україні теж еволюціонує, точніше, мімікрує під брендову продукцію. Якщо раніше насіння з «білих мішків» продавалося набагато дешевше офіційно виробленого посівного матеріалу — це було однією з його ключових ознак, — то зараз, як пояснив Дмитро, ціна нелегального насіння часто майже не поступається ціні офіційних брендів.

Власне, і «білі мішки» поступово набувають колір — зовнішній вигляд упаковки може не відрізнятися від оригінальних мішків з насінням. Більш того, теоретично підробка може продаватися і в оригінальному мішку б/с чи мішку ідентичного дизайну. Тож навіть успішна перевірка за штрих-кодом чи номером партії — не гарантує, що це оригінал.

Ще одна новинка нелегального «фронту» — активізація інтернет-торгівлі.

«У цьому сезоні ми помітили, що насіння відомих брендів дуже активно пропонується на різних маркетплейсах. Зрозуміло, що для багатьох фермерів це найбільш зручний формат купівлі. Особливо для власників невеликих господарств, які закуповують всього кілька мішків посівного матеріалу. Але все ж таки хотілося б застерегти аграріїв. Перед купівлею бажано перевіряти, походження насіння», — пояснює Нерода.

Читати інтервʼю повністю: Від елеватора до лабораторії: як працює насіннєвий завод Лідеа Україна

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.