Вчора, 09:00 Україна

Підвищення температури активізувало шкідників, особливо на посівах ріпаку

Окрім прямої шкоди, якої завдають шкідники цвіту та листовому апарату, аграрій отримує ще один виклик: необхідність провести інсектицидну обробку, не нашкодивши корисним ентомофагам, зазначають в Ukravit.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток 

«Поступове підвищення температурного режиму другої декади квітня сприяло активізації шкідників у посівах і багаторічних насадженнях. Прохолодна погода, яка стримувала їх вихід і живлення, змінилася потеплінням, й наразі ця проблема буде надзвичайно актуальною для більшості регіонів України. Вже сьогодні ми бачимо заселення озимого ріпака ріпаковими квіткоїдом, прихованохоботниками, хрестоцвітими блішками, іншими шкідниками», — розповів керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.

За його словами, обираючи рішення для обробок цих культур у фазі цвітіння, перевагу варто віддати продуктам, в основі яких лежать малотоксичні для корисних ентомофагів діючі речовини. Також варто пам’ятати, що обробляти квітуючі культури краще в ранкові або вечірні години, коли відсутній активний літ бджіл і джмелів».

Для контролю комплексу небезпечних шкідників, зокрема й стійких до піретроїдів і фосфорорганіки, під час цвітіння ріпака та плодових Мигловець рекомендує обрати інсектицид Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л). Його діюча речовина впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори шкідників і порушує передачу нервових імпульсів, що призводить до конвульсій та паралічу, внаслідок чого вони гинуть.  

Препарат характеризується нетиповим проявом «нокаут-ефекту» — шкідники не гинуть відразу, а припиняють живлення і ще деякий час лишаються на рослинах. Період від призупинення живлення до загибелі скорочується прямо пропорційно підвищенню температури. 

Лювітор забезпечує тривалий період захисної дії проти комплексу шкідників. При цьому він малотоксичний для корисних ентомофагів, що робить його ефективним рішенням для контролю широкого спектра шкідників у період цвітіння культур.

Читайте також: Погода на початку квітня призвела до часткового пошкодження і ослаблення посівів та розвитку збудників хвороб — фахівці

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.