Сьогодні, 10:04 Україна

В Ukravit порадили гербіцид проти злакових бурʼянів

Висока репродуктивна здатність та краща, ніж у культурних рослин, пристосованість до несприятливих умов довкілля робить бур’яни небезпечними «сусідами» в полях та насадженнях. Особливо гостро ця проблема стоїть в роки зі сприятливими для росту і розвитку бур’янової рослинності погодними умовами, зокрема й в поточному, розповів керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Відомо, що соняшник і соя — культури із досить тривалим гербокритичним періодом. У соняшника він складає до 50 діб і може тривати до утворення «зірочки», коли культура буде здатна листовим апаратом закрити міжряддя. Щодо сої, вона є ще менш конкурентоспроможною по відношенню до бур’янів. Відповідно, на початкових етапах вегетації ці культури надзвичайно чутливі до конкуренції за життєво необхідні ресурси з боку сегетальної рослинності, зокрема злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи, які часто бувають їх попередниками у сівозміні, — особливо за відсутності застосування ґрунтових гербіцидів або за їх зниженої ефективності через гідротермічні умови», — говорить Мигловець.

Щоб забезпечити культурним рослинам безконкурентний простір, необхідно застосовувати страхові гербіциди: так посіви отримають все необхідне, щоб реалізувати потенціал майбутньої врожайності, додав він.

Якщо в посівах культур переважають однорічні або багаторічні злакові бур’яни, Мигловець рекомендує обрати для їх контролю післясходовий гербіцид системної дії Селеніт Макс (клетодим, 240 г/л). Діюча речовина поглинається через листя і транслокуються флоемою до точок росту. Клетодим — це інгібітор ферменту ацетил КоА карбоксилази — цей ензим каталізує перший етап синтезу жирних кислот. В результаті блокування ферменту припиняється синтез фосфоліпідів, які використовуються для будівництва нових мембран і є необхідними для клітинного росту.

Препарат контролює понад 40 видів однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів, серед яких – куряче просо, пирій повзучий, мітлиця звичайна, види тонконогу, мишію та росичок, вівсюг, грястиця збірна, гусятник малий, ячмінь мишачий, падалиця культурних злаків тощо.

Обов’язковою умовою для максимальної ефективності гербіциду є додавання до робочого розчину ад’юванту Захват Ойл. Це забезпечує стабільність крапель на поверхні, покращує розчинення воскового нальоту та проникнення препарату в кутикулу, а також уповільнює висихання й покращує утримання на рослинах.

Читайте також: Шкідники атакують посіви ярих культур і соняшнику на тлі погодного стресу

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.